Różnice w zderzakach RS a ST 220

eng, 10.06.2010, 13:17 « poprzedni - następny »

linkgrabber

pytalem go i zderzaka nie ma :P Na allegro wiekszosc klejona, nie pali mi się jakoś super mocno więc musze po prostu obserwować alledrogo

Ten zderzak to odblaski z II liftu ma może?

Essio

Jego mondeo, znaczy się mój to pierwszy lift, 2003 rok. Mowa o gościu co ma zderzak tył, środkowy tłumik i felę.
Odnośnie gościa z allegro. Teraz pamiętam jak byłem u niego pierwsze co poszło to zderzaki.
Na zderzakach można niezłą kasę robić. Idą jak ciepłe bułeczki. :)
Oberslejzen!

linkgrabber

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/zderzak-przedni-ford-mondeo-mk3-fs-st-sport-przod-i2751206622.html


to jest oryginał czy nie?

weksla

Ciężko wyczuć. Jakby pokazał przetłoczone logo forda to byłby na bank oryginał.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Oryginały nie były całe w białym podkładzie?

linkgrabber

29.10.2012, 20:38 #80 Ostatnia edycja: 30.10.2012, 00:56 by linkgrabber
tylko jak tak patrze na zdjecia to tam gdzie trzymał ten "model" to na któryms z kolejnych zdjec widać, że zderzak jest odksztalcony a jeden ten pasek co wchodzi w pas przedni jest wygiety do góry...

Do 1000 zl nie znalazlem póki co żadnego nienaprawianego zderzaka z ST a dzwonilem nawet do ludzi do nie mieli wystawionego zderzak ale inne graty z ST.

Paranoja

« Dodane: 30.10.2012, 00:56 »

w którym miejscu byłoby to przetłoczenie forda?

fredi

W zderzaku RS to przetłoczenie było na spodzie, logo i numer fabryczny, ja tak mam w swoim .Myślę że w ST jest tak samo.

wojtasmk3

cześć, wie ktoś może czy halogeny z oprawkami i ramkami od ST220 lub RSa da się przełożyć bez modyfikacji do standardowego zderzaka poliftowego mk3. Czy konieczne są jakieś przeróbki. Dzięki za odpowiedź.

WojtasS

zupełnie inna konstrukcja zderzaka, nawet przy rzeźbieniu  w zderzaku nie wiem czy będą pasować
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

slavko

Cytat: eng w 10.06.2010, 13:17
Witam.

Na przykładzie Forda Mondeo Mk3 przedstawiam różnicę w zderzakach RS a ST220. Często obie te wersje są mylone. Zderzaki od RS'a są mniej muskularne.

Oto zderzak od RS'a - zwrócie uwagę na halogeny. Są po prostu na równo ze zderzakiem kiedy to w zderzaku od ST są jakby schowane w głąb. Poza tym pod halogenem od ST jest taki jakby kawałek plastyku wyraźnie widoczny kiedy to pod RS nie ma czegoś takiego. Zderzak od RS ma też większy wlot w dolnej kratce.

Zderzak z wersji RS:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zderzak od ST 220:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



We wszystkich liftach oba zderzaki wyglądają tak samo. I pasują do każdej wersji nadwozia.

Teraz tył. Zderzak TYLNY od RS'a nie ma przede wszytkim dziur na wydechy i jest nieco wyższy i również mniej muskularny.

TYLNY zderzak od RS'a w wersji SEDAN i HB:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



TYLNY zderzak od ST 220 w wersji SEDAN I HB:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Różnicę chyba widać gołym okiem. Poza tym plastyki w zderzaku od ST220 składają się z 3 elementów a w RS z 1 kratki.

W halogenach przednich też jest różnica. Kratki od RS'a nie będą pasowały do zderzaka od ST220. Sprawa ma się podobnie z halogenami z tym, że jakby się uprzeć to te od RS'a (same halogeny) można dopasować po małej rzeźbie do ramek od ST220 - ja tak osobiście bardzo długo miałem.

Temat postaram się uzupełniać na bieżąco.

Niestety nie widać żadnych zdjęć...

przemtol

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.catcar.info/ford/?lang=en