Różnice w zderzakach RS a ST 220

eng, 10.06.2010, 13:17 « poprzedni - następny »

Arithel

Cytat: jedros1 w 23.03.2011, 00:11
Ogólnie mając Xenony to haluny się na  ( Pytę ) nadają...... Gówniano świeciły , ale po wymianie na żaróweczki Osram H3 Nightbraker + 50% to zasięg i świecenie są superowe :D

Osram powiadasz ...
A ze zwyklymi lampami (nie mam xenonow) wymiana na jakies inne zarowy, moze poprawic jakosc swiecenia ?
Jakos jak ostatnio w ostatniej chwili w nocy zauwazylem przechodzacego Dzika to stwierdzilem ze kiepskie te moje lampy :P

jedros1

Polecam Osram Night Breaker
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/h1-osram-night-breaker-plus-tanio-kurier-i1598890471.html

Polecam , bo naprawdę warto

T

U mnie przeciwmgłowe przy xenonach do niczego się nie przydają. Nawet z Night Breakerami ledwo widać, że się je włączyło. Za to w drogowych te żarówki sprawują się znakomicie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

mówisz że przeciwmgielne w RS'owym zderzaku wcale nie świecą?

Polarny

Dzisiaj po raz trzeci spotkałem "dziwny" pakiet w Mondeo i zaczynam się zastanawiać.

Dwa auta jakie spotkałem to były benzyniaki (ale nie ST220). Oba miały przed zderzak alaST220, a tył RSowy z odblaskami. Również progi RSowe.
Trzecie jakie spotkałem, to diesel z identycznym pakietem jak powyżej. Co ważniejsze, wszystkie auta były w roczniku powyżej 2005 ponieważ nie miały bocznych listew. W jednym udało mi się przeczytać datę z szyb - 2007 rok.
Ktoś coś więcej może wie na ten temat? Szczególnie w kwesti zderzaka przedniego. Czyżby istniał RSowy zderzak (czyli o szerokości cywilnej, a nie ST220) ale z wyglądem ST220?

wilhelm

a jak spasowanie przedniego zderzaka i błotników? gdzie je widziałeś?

może ford pod koniec produkcji wsadzał co popadło i gdzie popadło :D

T

Zrób fotkę, Polarny. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

O Fotkę ciężko, niemniej może się uda, bo już trzy razy to jedno auto spotkałem co dzisiaj - w sumie dzisiaj miałem najlepszą okazję by mu się przyjrzeć. Jak będę miał okazję to zrobię, ale nie liczcie na cuda, bo to pewnie będzie podczas jazdy.

Spasowanie zderzaków nie budziło moich zastrzeżeń i to właśniej najbardziej mnie zdziwiło. Bo gdyby coś nie leżało, to wiedziałbym w czym rzecz, ale o to chodzi, że to właśnie leżało idealnie.

Tutaj też jest coś dziwnego: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/listing.php/search?string=st&category=0&us_id=12643388
Bo niby 2.2 TDCI i zderzak tył RSowy, ale progi STkowe i podobnie z halogenami (Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-st-05r-tdci-2-2-halogeny-st-i1621554627.html) także są STkowe.

wilhelm

bo to jest ST TDCI kombi, a takie wychodziły z tylnym zderzakiem RS. w sedanie i hb były zderzaki ST z jedną końcówką wydechu.

T

Cytat: Polarny w 24.05.2011, 21:54O Fotkę ciężko, niemniej może się uda, bo już trzy razy to jedno auto spotkałem co dzisiaj - w sumie dzisiaj miałem najlepszą okazję by mu się przyjrzeć. Jak będę miał okazję to zrobię, ale nie liczcie na cuda, bo to pewnie będzie podczas jazdy.
Jak jeden, to prawdopodobnie jakaś rzeźba...

Cytat: Polarny w 24.05.2011, 21:54Tutaj też jest coś dziwnego: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/listing.php/search?string=st&category=0&us_id=12643388
Bo niby 2.2 TDCI i zderzak tył RSowy, ale progi STkowe i podobnie z halogenami (Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-st-05r-tdci-2-2-halogeny-st-i1621554627.html) także są STkowe.
To jest akurat zupełnie normalne, każdy diesel z pakietem ST (czyli ST TDCI na wyspach lub Titanium w pozostałej części europy) miał tylny zderzak RS w wersji kombi.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Napisałem jedno które najczęściej spotykam, a były jeszcze dwa inne które spotkałem po razie.

ST TDCI = Titanium X = Zetec S
W katalogu Forda przeglądając ostatnio w ASO nie widziałem połączenia przód ST220 + tył RSowy. Tak więc sam nie wiem co o tym myśleć.

T

Zetec S to był na wyspach nasz "RS". W każdym razie w większości roczników.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

a te co widziałeś to były kombi?

Polarny

Tak, wszystkie kombi.

Jendrekmak

Cytat: Polarny w 25.05.2011, 00:13W katalogu Forda przeglądając ostatnio w ASO nie widziałem połączenia przód ST220 + tył RSowy. Tak więc sam nie wiem co o tym myśleć.
wilhelm ma rację. wszystkie st tdci kombi mają tył RSowy a resztę (włącznie z błotnikami z przodu) z st220. poza moim bo z tyłu w tdci mam zderzak od kombi st220 ale to dokładka robiona przeze mnie.
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30