wtrysk wody/alkoholu

auchim, 26.05.2011, 13:37 « poprzedni - następny »

T

Marudzicie, projekt cichego jest naprawdę ciekawy.

Co do mocy, to w okolicach 200 KM w TD nie ma większego znaczenia czy to 2.0 czy 2.2. Przypuszczam, że problemem jest wydajność wtrysków. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cichyp

zachwalać nie będę bo sami widzę jesteście nastawienie optymistycznie, więc od razu  piachem w oczy powiem o wadach.

Początkowo miałem jedną dysze wtrysku, ale była za daleko od kolektora dolotowego (wpięta w rurę dolotową za IC) i było wszystko w porządku do czasu aż samochód nie ostygł, jak postał parę godzin (zazwyczaj miałem ten problem z rana) to było ciężko odpalić, a raz skończyło się to wymianą rozrusznika. Tak oczywiście działo się tylko po  używaniu etanolu, po ostrej zabawie... Powodem według mojego magika była zbyt duża dysza i  to że wtryskiwacz był za blisko IC i część płynu osadzała się na ściankach rury i spływała do IC, rano silnik zachłystał się w zasadzie samą wodą i blokowało to tłoki. Obecnie mam dwie małe dysze w kolektorze dolotowym, jest plastikowy więc gniazda wtrysków są odpowiednio "zaspawane".

Efekt widać tu:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Co prwada po mocnym bucie nadal są małe problemy  podczas odpalania na zimnym silniku (czyli co najmniej 2h stania po uzywaniu etanol), ale to już kwestia tylko max 5 sekundowego kręcenia rozrusznika przy akompaniamencie dość dziwnych dźwięków silnika... wniosek prosty - jeszcze muszę to dopracować.


Pisząc etanol mam namyśli cokolwiek, do zbiornika można wlać nawet samą wodę, etanol, metanol, płyn zimowy do spryskiwaczy itp. Ja jeżdżę obecnie na etanolu z wodą w stosunku 60% wody i 40% etanolu.


A.. i te bąki to był drugi pomiar już bez etanolu, o w czasie pierwszego pomiaru zadzwonił mi telefon i przerwało nagrywanie :(

MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

T

Cytat: cichyp w 09.06.2011, 00:34Powodem według mojego magika była zbyt duża dysza i  to że wtryskiwacz był za blisko IC i część płynu osadzała się na ściankach rury i spływała do IC, rano silnik zachłystał się w zasadzie samą wodą i blokowało to tłoki.
Hm... jak silnik to przeżył?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cichyp

Bez problemu... to nie były duże ilości... ale wystarczające by utrudnić rozruch. Nie jestem tej teorii pewien na 100%, bo to nie ja grzebie w silniku tylko mechanik, pewności nigdy się nie ma jak się samemu nie zajrzy...


Dzisiaj trochę ostro dawałem do pieca, a poza tym był hamowany więc parę litrów etanolu z woda poszło, zobaczymy efekty jutro, jak będzie coś nie tak na pewno napiszę.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

Polarny

cichyp - daj znać gdzie można Cię złapać we Wrocku. Bo poogladałbym jeszcze dokładniej autko Twoje.
Przy okazji - a co z przednim zderzakiem? Bo ostatnio jak je widziałem, to miałeś nadal przód normalny - czyli nie RSowym/nieSTkowy.

T

Polarny, w tym wątku dyskutujemy o wtrysku wody/metanolu, trzymaj się tematu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Cytat: cichyp w 09.06.2011, 00:3460% wody i 40% etanolu

Mniam :D

A czy używanie samego alkoholu nie będzie bezpieczniejsze dla silnika ? Chodzi mi o to skraplanie się.

« Dodane: 09.06.2011, 11:16 »

P.S. Ile tego się zużywa podczas pałowania ?

auchim

cichyp jaka to instalacja, chodzi o producenta, jakiej mocy masz teraz końcówki wtryskiwaczy?

cichyp

@KLUSEK nie wiem, jeszcze nie testowałem innych mieszanek, na razie jeżdżę na tym co mój magik od turbo mi sprzedaje - gotowa mieszanka... ale też się bałem skraplania się wody i chyba z tym były problemy na początku po instalacji (problemy z odpaleniem gdy silnik ostygł).

Mam baniaczek około 4l (w planach większy) i starcza to na 0,5 - 1 godziny zabawy... więc nie jest to rozwiązanie na ekologiczny samochód na wodę :P

@auchim nie wiem jakiej są teraz mocy, dowiem się jutro to napiszę... a firmę zapomniałem, jutro naskrobie co to jest.


MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

weksla

no naskrob naskrob bo czekamy, napisz tez ile cię to kosztowało.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

cichyp

Cały układ jest firmy  SNOW Performance, mam obecnie dwie dysze (nie pamiętam wydajności ale są jedne z mniejszych(, dają łącznie wydajność jednej dużej. To chyba to:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.snowperformance.net/product.php?pk=24

Mój magik mówił mi że jest we Wrocławiuy gościu co to ściaga do Polski.


Do tej pory jeździłem na Etanolu, a za parę dni przetestuję Metanol, mój Magik od tuningu twierdzi że jest lepszy... Natomiast co do propozycji żeby lać sam alkohol to twierdzi że może to mieć zły wpływ na prace silnika bo alkohol zwiększa palność mieszanki, a woda ma równoważyć tak by nie dochodziło do wybuchu w cylindrze za wcześnie... co innego w benzynie, tam można sam alkohol lać.

Dzisiaj widziałem jak mechanik składał mondeo 2,0TDCi po przepaleniu tłoka przez lejące wtryski... zaczynam się zastanawiać czy nie wymienić swoich bo mi hałasują...
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

cichyp

OK... już wiadomo dlaczego był problem z spływającym płynem do IC:
Zbiornik z wodą i etanolem znajdował się wyżej niż wtrysk, więc po wyłączeniu silnika gdy ciśnienie w dolocie spadło grawitacyjnie spływała woda z alkoholem... sprawę załatwiło przemieszczenie zbiornika i dodatkowy zaworek.

Obecnie jest wszystko zgodnie z oczekiwaniami - mniej dymi na metanolu i ma  ekstra trochę mocy.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

auchim

no rzeczywiście na stronie którą podałeś w FAQ jest wszystko opisane, mają też opcjonalne wtryski które nie ciekną, ale dobrze że sobie poradziłeś. Ja chyba jednak zdecyduje się na AEM'a w zestawie jest wtrysk właśnie z zaworem, plus opcjonalny flow monitor :D

napisz jeszcze jakie masz ustawione wartości początkowe i końcowe wtrysku, bo jak na godzinę zabawy idzie cały zbiornik to nie wiem czy to opłacalne :/ Metanol na pewno najlepszy, dobrą alternatywą oprócz etanolu jest alkohol isopropylowy (isopropanol, IPA) jak by Ci wpadł w ręce i byś przetestował to napisz bo mam do tego w zasadzie nieograniczony dostęp 8)

cichyp

To szacowanie ile schodzi itp nie było BARDZO na oko... nigdy nie mierzyłem wydajności tego bo i nie czułem takiej potrzeby... mam teraz większy zbiornik i 15 minut zabawy zeszło mi może 1 litr płynu. Wtrysk się zaczyna przy ciśnieniu 1 bara.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

cichyp

Panowie... czy któryś z Was ma wiedzę na temat jak będzie oddziaływał Perhydrol na silnik?

Stwierdzałem że mam za mało powietrza w komorze spalania - dymi mi - więc zamiast lać wodę i metanol, nalać perhydrol, ewentualnie  do tego alkohol. Na pewno ma właściwości żrące, ale mam wątpliwości czy w tak małym stężeniu zrobi to coś złego silnikowi, a co najważniejsze czy na pewno podczas wybuchy rozłoży się na wodę -> parę wodną i tlen do spalania??
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?