wtrysk wody/alkoholu

auchim, 26.05.2011, 13:37 « poprzedni - następny »

auchim

zastanawiam się nad wtryskiem wody/alkoholu AEM'a
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.aemelectronics.com/water-methanol-injection-kits-23/water-methanol-systems-for-diesel-engines-52/
jest jeszcze kilka innych zestawów snow performance czy devils own ale ten aema ma chyba najlepszy stosunek jakość/cena
niby same plusy
- obniża temperature w dolocie
- dodatkowe paliwo do spalenia
- obniża EGT
- czyści silnik
jedyny minus to że woda może powodować korozję, no i dostępność najlepiej metanol ale na etanolu też się da

co o tym sądzicie?

Ps. Tomasz, tak.... dobrze się czuje  8)



wilhelm

podoba mi sie to :D

« Dodane: 26.05.2011, 13:45 »

cichyp ma takie coś więc mógłby się pochwalić jak to działa

KLUSEK

Bajer :D nigdy o tym nie słyszałem ;)
Ale jednak wody bym tam nie wtryskiwał, a etanol lepiej wypić :P

T

To działa, ale nie nadaje się do codziennego użytku, w praktyce jednak niszczy silnik, w każdym razie zdaniem tych, którzy tego używali.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

hehe tez o tym myslalem:-P powiem tak: jesli ten patent jest uzywany sporadycznie i z glowa. to mysle ze zadnych szkod silnikowi nie wyrzadzi. a przyjemnosc pogonienia mocniejszego auta jest pociagajaca. koles z anglii ma wtrysk metanolu. moc niemal 240ps moment 530nm. wiec wynik jak na 130 koni w serii porywajacy. aoropo etanolu to tez wole wypic:-P
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

KLUSEK

Do benzyny to się też nadaje ? :)

T

Cytat: KLUSEK w 26.05.2011, 15:28
Do benzyny to się też nadaje ? :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.aemelectronics.com/water-methanol-injection-kits-23/water-methanol-systems-for-gasoline-engines-51/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

większość zestawów ma progresywne kontrolery więc to była by tylko kwestia poprawnego zestrojenia a nie częstości używania. Weksla te mondeo ma 240 ale z podtlenkiem, wtrysk metanolu nie da Ci takich przyrostów. NOS jak dla mnie to już przesada w mondeo lepiej już pokombinować z LPG :)

weksla

LPG eee cos ty:D
a nei jestem pewien czy nei na samym metanolu musze znaleść ten temat
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

właśnie, na głowę upadliście z tym LPG? ;)

T

Nieźle fantazjujecie, Panowie. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=DQQUwyNT_Pk

coraz bardziej kusi mnie ten patent z metanolem:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

auchim

Cytat: wilhelm w 26.05.2011, 20:52
właśnie, na głowę upadliście z tym LPG? ;)

sam propan jest lepszy do diesli niż podtlenek azotu, więc LPG też w teorii coś by dało, oczywiście nie mam na myśli standardowej instalacji do diesli gdzie chodzi przede wszystkim o zmniejszenie spalania ale np o coś takiego gdzie LPG będzie wtryskiwane przy pełnym bucie.
LPG to chyba najlepsza alternatywa, chyba że dało by się zastąpić podtlenek azotu jakimś gazem technicznym, chodzi mi tylko i wyłącznie o cenę i dostępność

Ale nie mylcie wtrysku wody/alkoholu do wtrysku gazu to zupełnie inne rzeczy i mogą być używane niezależnie od siebie  :]

Cytat: weksla w 08.06.2011, 19:41
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=DQQUwyNT_Pk

coraz bardziej kusi mnie ten patent z metanolem:D

mnie też, chociaż przydało by się żeby cichyp coś więcej napisał. Spodziewałem się że nie będzie w ogóle czarnych bączków przy wtrysku alkoholu, może to kwestia wystrojenia,
na innym forum pisał że ma wtrysk etanolu, metanol jest lepszy ale też znowu rozchodzi się o dostępność. Wspominał też coś o spływaniu wody do IC :/

Polarny

O proszę, znam to Mondeo. Ostatnio widząc się z Łukasz-no1 mieliśmy możliwość zarówno zaględnięcia pod maskę tego Mondeo, ale także usłyszeć go odpalonego.

weksla

ale cichy jest faktycznie cichy i chyba nie chce się podzielić z kolegami z forum swoimi osiągami, bo patrząc na mody które ma to bez wtrysku metanolu ma "tylko" 196 koni i 480Nm z silnika 2,2, a ma wszystkie możliwe bajery porobione, więc szału nie ma.

A co do etanolu to faktycznie dostepność niezła:D

a myślicie że na "krajowej z biedronki" pojedzie??:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps