Mgiełkowe dysze spryskiwaczy

weksla, 13.05.2011, 22:37 « poprzedni - następny »

weksla

Nie wiem czy ktoś już cokolwiek czytał o tym temacie i czy to jest W OGÓLE wykonalne, w każdym razie natknąłem się na forum focusa o tym że pasują bezproblemowo mgiełkowe dysze spryskiwaczy z citroena c3
Jestem ciekaw czy do nas tez by to podeszło??
wygląda to tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

auchim

mgiełka fajna sprawa kiedyś szukałem bez efektów, nie zapominaj że spryski w mondeo są podgrzewane mając wybór podgrzewane czy mgiełka wole jednak podgrzewane

weksla

może da sie pogodzić jedno z drugim:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Ja temat przerabiałem już ze 2 lata temu. Ogólnie najwiekszy problem jest taki, że tych mgłowych spryskiwaczy nie da się regulować. Czyli problem z przekładaniem polega na tym, że trzeba trafić idealnie w model który w dobre miejsce psika. Można bawić się w podkładki, ale ja podziękowałem.
Druga sprawa to odległość spryskiwacza od szyby - różnie się to projektuje i tutaj także trzeba trafić.

Największy problem spryskiwaczy mgłowych jest to co napisał ktoś już powyżej - nie są podgrzewane. Nie wiem czy przypadkiem nie zamarzałyby.

Jeżeli ktoś chce wypróbować, to od dłuższego czasu na Allegro dostępne są spryskiwacze mgłowe które teoretycznie idealnie pasują do Mk2 i Mk3. Oto link do aukcji: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/spryskiwacze-mglowe-ford-focus-i-mondeo-tuning-i1510208405.html

Jak ktoś się pokusi i wypróbuje, to niech się pochwali jak to działa w praktyce. Jak weksla kupisz, to przyjadę zobaczyć osobiście, bo ostatnio jakoś wychodzi mi częste odwiedzanie Cię (-:

auchim

znalazłem na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.TalkFord


spryski od Fabii 99-2008, Octavi od 1996 albo Golfa 5

Polarny

Oooo, ten temat na TalkFord jest niezły. Szkoda, że gostek nie zrobił efektu finalnego na masce. Chyba się skuszę więc i podłubię u siebie.

weksla

no tylko co z podgrzewaniem??
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Tutaj jest przeciez podgrzewanie. Przekładasz je z oryginalnych sprysków rozcinając dół i wyjmując element grzewczy.

weksla

aj nie doczytałem, wiesz mój angielski nie jest moją mocną stroną:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Mam dokładnie takie spryskiwacze w Octavii i osobiście wolę te w Mondeo. Dlaczego? Te z Octavii generują mgiełke na całej szybie, a jak wiadomo wycieraczki całej szyby nie wycierają i przez chwile nic przez te fragmenty nie widać. Może te w Octavii są bardziej efektowne, ale te z Mondeo są zdecydowanie bardziej praktyczne.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Ja znowu mam dokładnie odwrotne doświadczenia. By umyć szybę w Mondeo musze wypsikać więcej niż tymi mgłowymi. Ale, problemu nie ma - Ty pozostaniesz przy tych które masz, ja pewnie wkrótce zamontuje tamte i wszyscy będą zadowoleni (-:

weksla

 :evil:
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Polarny, a Ty czasem nie masz zwykłych halogenów bez spryskiwaczy? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

ja mam  tak że w niemczech na autostradzie przy 200 jak spbie prysnę na szybe, to wygląda na to jakbym mial mgiełkowe :P
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

Ja przez pewien czas miałem popsuty spryskiwacz szyb i te z xenonów w zupełności wystarczały (tylko nie na postoju). ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club