nawigacja 6-7" co polecicie ?

nokitel, 25.03.2011, 20:02 « poprzedni - następny »

nokitel

witam
Mam pytanko  : Czy posiadacie navi 6" lub 7" i jak oceniacie swoje nawigacje.

Chce kupić sobie ale 6 lub 7 calową i nie wiem co będzie dobre ... kwota do 700-800zł

czekam na porady propozycje

hashenty

No dobra, ale szukasz navi na szybę, czy radio z wyświetlaczem 7 cali i navi wbudowanym?

wilhelm

w takiej cenie to raczej na szybe

hashenty

Moim zdaniem nie ma sensu wydawać 2x więcej kasy na jakieś klarjony czy garminy.
Za połowę mniejsze pieniądze kupisz bardzo dobrą navi, z takim samym prockiem, takim
samym systemem, takim samym odbiornikiem gps. W użytkowaniu samej navi już nie uświadczysz
ogromnej różnicy na korzyść droższych producentów.
Ja wybrałem navi GoClever 5066 z 5 calowym ekranem, bluetooth, odtwarzaczem avi, mp3 sriti pi titi pi itd :]
Masz odblokowanego windowsa, instalujesz takie oporogramowanie jekie chcesz. Dałem za nią... 300zł :]
No i ekran ma rozdzielczość 800x480 :]

Tu masz opis i akucję:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/goclever-5066-fmbt-hd-kamera-cofania-pulpit-tychy-i1526560388.html

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A tak to wygląda w moim mondku. Niestety nie mam lepszej fotki.
Jak będziesz chciał, to mogę zrobić fotki jak to wygląda w aucie i jak się sprawuje navi.
Sam się zastanawiałem nad 7", ale to locha okropna
i pół szyby Ci zasłoni w osobówce. To jest dobre do tira albo do busa. Bałem się nawet
czy te 5" nie będzie za duże, ale jest idealnie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


cichyp

jak nie zależy ci na super grafice to polecam DENSO, steruje klimą, radiem i nawigacja, ja mam jeszcze telefon ale nie wszystkie mają. Tak to wygląda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ramador.pl/2/5/33.jpg
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.
http://www.ramador.pl/2/5/43.jpg



Przynajmniej ci tego nie ukradną!!!
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

T

Raczej trudno o Denso za 700-800 zł. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: cichyp w 26.03.2011, 13:12
Przynajmniej ci tego nie ukradną!!!

a zastanawiałeś się dlaczego tego nie ukradną ;) ?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

26.03.2011, 20:06 #7 Ostatnia edycja: 26.03.2011, 20:10 by badger
Cytat: cichyp w 26.03.2011, 13:12
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ramador.pl/2/5/33.jpg
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ramador.pl/2/5/43.jpg
taka topowa wersja auta a dleczego nie masz podgrzewanych foteli, nie masz esp i nawet grzanej szyby przód??
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

cichyp

Cytat: weksla w 26.03.2011, 20:06
taka topowa wersja auta a dleczego nie masz podgrzewanych foteli, nie masz esp i nawet grzanej szyby przód??
to nie są zdjęcia mojego mondeo!! dałem jako poglądowe jak to się prezentuje... wziąłem je z Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.alledrogo.pl

to jest moje (le słaba wersja zdjęcia):
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

T

Cytat: weksla w 26.03.2011, 20:06
taka topowa wersja auta a dleczego nie masz podgrzewanych foteli, nie masz esp i nawet grzanej szyby przód??
W cieplejszym klimacie grzane fotele czy szyba są zupełnie zbędne, a wiele aut pochodzi z południa europy, więc nie wiem, co Cię tak dziwi. ;) Zresztą ja bym tego nie zamówił i w Polsce, dla mnie to zbędne gadżety. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

powróćmy do tematu navi ... ktoś używa peiying nawigacji z procesorem MediaTek MT3351 CPU 462MHz ? mają w dobrej cenie nawi 6" i mi się podoba

eng

Kup sobie telefon z Windowsem i zainstaluj sobie z sieci Auto Mapę. W cenie 800 zł kupisz już Samsunga Omnię 1 lub 2.

Zalety to:

Masz go zawsze przy sobie.
Cała masa plusów związana z tel: aparat, mp3, radio, bluetooth, latarka itd.
Do Omni 2 można dokupić tzw zestaw nawigacyjny z oryginalnym uchwytem oraz ładowarką samochodową.

Minus:

Mały jak na nawigację, a spory jak na telefon wyświetlacz 3,7 cala


Polecam

kasuj

Popieram eng-a te nawigacje na szybę zaczynają powoli nie mieć sensu, dzisiejsze telefony w znacznej części mają moduł GPS a jakaś mapka się do tego znajdzie. WM to AutoMapa, Android to mogę być Mobile Maps (używam i Warszawa jest bardzo dobrze opracowana) albo Google Maps. I inna bardzo ważna rzecz - masz zawsze mapę przy sobie.
--
Pozdrawiam

T

Ja też używam nawigacji w telefonie, wielkość ekranu jest dla mnie wystarczająca, a nie muszę nosić ze sobą dodatkowych urządzeń. Do telefonu polecam naviexperta, jak dla mnie ta mapa w zasadzie nie ma wad, jest najbardziej aktualna (co wynika z istoty działania tego programu) i bardzo dokładna. Minusem jest abonament roczny i konieczność posiadania jakiegoś abonamentu na internet.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

jedros1

Nokia Map.Korzystam i sobie chwalę. No i bez abonamentu i opłat :D