Letnie opony

yoseph, 11.03.2011, 17:15 « poprzedni - następny »

veg

Panowie a coś "tańszego" od Michelin Pilot Super Sport / Pilot Sport Cup 2 do ST220? Budżet na te opony był ale się zmył na amorki i sprężyny.

T

06.03.2017, 19:39 #226 Ostatnia edycja: 06.03.2017, 19:47 by Rijndael
Musisz popatrzeć co aktualnie ma dobrą cenę. Generalnie wszystkie opony topowych marek mają bardzo podobne osiągi. Są też marki trochę tańsze, ale tez godne polecenia, np. Vredstein czy Uniroyal.

« Dodane: 06.03.2017, 19:47 »

Dodam jeszcze, że możesz też bez wahania skorzystać np. z obniżki ceny z powodu trochę starszego DOT (np. o 2 lata).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TAM

Jeszcze mała cegiełka do tego co pisałem o Vredestein Sessanta – w tą zimę jeździłem na nich w temp. otoczenia -5°, na śniegu. Trakcja była nawet lepsza niż na zimówkach Wintersport 3D. Dopiero poniżej tej temperatury zaczynała pojawiać się przewaga zimówek. Sessanty 235/40/18, WS3D 215/50/17.

sseebbaa1

Cytat: veg w 06.03.2017, 19:36Michelin Pilot Super Sport / Pilot Sport Cup 2 do ST220?
Micheliny Cup2? Jeżeli na tor, to może warto spróbować Extreme VR-1 lub VR-2?
Są to opony nalewane na inne sportowe zużyte opony.
Przy ich cenie można rozważyć kupno drugiego kompletu felg i przekładać w garażu całe koła na dni wyścigowe :D

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

veg

Wszyscy piszecie o Cup to sobie myślę, coś w tym jest. Ale jeśli tylko na tor to nie dla mnie bo samochodu nie kupiłem na tor :)

Uniroyal mam w drugim Mondeo i cały czas jestem pod wrażeniem jak one pracują w czasie pogody deszczowej. Aquaplaning im nie straszny. 

veg

sseebbaa1 pisałeś, że najlepiej kupić
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40 R18 92 Y XL, FP = cena 707 zł
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-eagle-f1-asymmetric-2-225-40-r18-92-y-xl-fp#136014545

Natomiast Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 225/40 R18 92 Y XL, FP = cena 453 zł
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-eagle-f1-asymmetric-3-225-40-r18-92-y-xl-fp#130838263

Dlaczego jest taka przepaść cenowa tych opon? Nowsze nie powinny być droższe?

Do tego dochodzi Continental ContiSportContact 5 225/40 R18 92 Y XL, FR = cena 429 zł
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contisportcontact-5-225-40-r18-92-y-xl-fr#121288854
i te opony też są cenowo na poziomie F1 A3

:S :S :S

sseebbaa1

27.03.2017, 21:08 #231 Ostatnia edycja: 27.03.2017, 21:12 by sseebbaa1
Ta cena 707 zł jest jakaś z kosmosu. Wyszukiwarka widocznie nie działa prawidłowo, albo ktoś nie wprowadził właściwych opon (a wprowadził np. RunFlaty, które są sporo droższe).

A zerknij na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.logistykaopon.pl - tam Asymmetric 3 w tym rozmiarze i indeksami 92 Y XL jest teraz po 400 zł!
Parę dni temu zamówiłem u nich dwie opony do S-Maxa i czekam właśnie na dostawę. Jak dostanę, to najwyżej zamelduję czy były jakieś przeboje z tym sklepem. Zaglądnij tylko do regulaminu sklepu, abyś nie był zaskoczony dużo dłuższym czasem oczekiwania na dostawę.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

veg

Tutaj znalazłem taniej
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.sklepopon.com/opona-letnia/goodyear-eagle-f1-asymmetric-2-225-40-r18-92-y-xl-54783
ale i tak różnica cenowa jest spora - 100 zł na oponie.

Jak spisują się F1 A3 na S-MAX'ie? Założyłbyś je do ST220 czy jednak F1 A2?

Wracając do sklepu Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.logistykaopon.pl, bardzo ciekawe zapisy mają w regulaminie:

12. Nie udzielamy informacji na stronie Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.logistykaopon.pl dotyczącej roku i tygodnia produkcji.
13. Platforma internetowa Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.logistykaopon.pl, nie sprzedaje opon starszych niż 36 miesięcy, podyktowane jest to dyrektywą unijną, sprzedawane są tylko opony fabrycznie nowe z pełną gwarancją producenta.


Pytałeś ich przez @/tel o datę produkcji tych dwóch zamówionych opon?

sseebbaa1

Założyłbym nowszy model, czyli 3.
S-Max na Asymmetric 3 trzyma się jak przyklejony, chociaż odczucia są oczywiście inne, bo to wysokie bydle i z oponami o wysokim profilu (225/55R17).


Nie dzwoniłem i nie pytałem, bo wydaje mi się, że oni nie mają szans na zobaczenie daty produkcji. Wynika to z faktu, że oni nie mają tych opon na stanie, gdyż są jedynie pośrednikiem pomiędzy kupującym a jakimś tanim dostawcą - stąd też bardzo długie czasy oczekiwania na opony (w porównaniu do sklepów z magazynami w Polsce).
Zapis o oponach nie starszych niż 36 miesięcy jest, z tego co zauważyłem, standardem we wszystkich sklepach internetowych.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

veg

Nie ufam pośrednikom.
Jak już przyślą Ci opony to proszę napisz jaki rocznik :)

T

Cytat: sseebbaa1 w 28.03.2017, 08:32Zapis o oponach nie starszych niż 36 miesięcy jest, z tego co zauważyłem, standardem we wszystkich sklepach internetowych.
To wynika zdaje się z przepisów -- takie opony można sprzedawać jako "nowe".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Cytat: sseebbaa1 w 27.03.2017, 21:08A zerknij na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.logistykaopon.pl
(...)
Parę dni temu zamówiłem u nich dwie opony do S-Maxa i czekam właśnie na dostawę. Jak dostanę, to najwyżej zamelduję czy były jakieś przeboje z tym sklepem.


Nie miałem żadnych problemów z tym sklepem.
Dzisiaj przyjechały do mnie opony. Płaciłem za nie przelewem 12 dni temu.
Dwie opony Goodyear F1 Eagle Asymmetric 3 do S-Maxa w rozmiarze 225/55R17 101W.
Zapłaciłem za nie 503 zł/szt. Na innych stronach było sporo drożej.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Data produkcji opon to 2 tydzień 2017 roku:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Po naklejkach przewozowych mogłem zobaczyć, że te akurat opony jechały z Czech (nadawca K&K PNEU S.R.O.).

8)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

veg

Teraz są tańsze :)

Ok, to zamawiam u nich GY A3.

JanuszTomek :)

Witam Panowie i Panie o ile jakieś tutaj zaglądają :) Czy ktoś miał Toyo T1-R w ST150 i jak to się prowadziło na tych oponach bo opinię mają niby BDB poza szybką ścieralnością i odrobinę zwiększonym spalaniem ale to logiczne ponieważ ta opona się dobrze klei a my nie jeździmy priusem i walczymy o każdą setkę paliwa więc jak jest z tymi T1-R bo wolę to usłyszeć od kogoś kto je miał i wie co to dobre prowadzenie a myślę ze wszyscy wiemy posiadają tą markę :)
No i czy ktoś ma do sprzedania alusy oryginalne do st150 mogą być nawet pomalowane na jakiś kolor byle były w miarę proste i najlepiej bez opon a nawet mogą być 2 sztuki i powiedzcie mi proszę ponieważ różne źródła różnie podają i sam już nie wiem a auto kupiłem na stalówkach z zimówkami :/ ST150 ma po lifcie 17 cali a przed 16 czy wszystkie mają 17 ??? i zależy mi na tych z 11 ramionami bo widziałem też z 9 ale to chyba przy 16 calach
Dzięki za odpowiedź :)

st-power

Toyki są fajne z wyglądu, ładnie się trzymają suchej jezdni,na mokrej przeciętna, ale jej poziom hałasu i tendencje do ząbkowania sprawiły,że po dwóch kompletach je sobie odpuściłem (miałem 225/45R17 w Cougarze).
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi