Letnie opony

yoseph, 11.03.2011, 17:15 « poprzedni - następny »

veg

Cytat: Tomasz w 04.12.2016, 17:59
Właściciel platformy Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.logistykaopon.pl nie realizuje wysyłek pobraniowych ze względu na coraz częstsze nierozliczanie się kurierów z pieniędzy otrzymanych od klientów.
Bzdura. Chyba, że wysyłał TBA. Każda firma kurierska nie może sobie pozwolić na takie manewry a jak już znajdzie się taka czarna owca to out z firmy w trybie natychmiastowym a koszty i odsetki przechodzą na kuriera.

T

No właśnie, normalnie wygląda to tak, że wysyłający przesyłkę ma umowę z firmą kurierską, a nie poszczególnymi kurierami, więc tak naprawdę nie obchodzi go, czy kurierzy się rozliczą czy nie, bo nie rozliczają się z nim.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Widelec

Poszukuję opon na lato z górnej półki,takie które będą dobrze trzymać się drogi.235/35/R19 Wybór jest duży ale sam nie wiem które wybrać.pzd wszystkich forumowiczów!!!

sseebbaa1

Cytat: Widelec w 04.01.2017, 01:18Poszukuję opon na lato z górnej półki,takie które będą dobrze trzymać się drogi.235/35/R19

Jak górna półka to MICHELIN Pilot Sport Cup 2 :)

Super-sportowe samochody często wychodzą z fabryki na tych oponach. A w testach porównawczych aut można czasami przeczytać coś w stylu: te auto było szybkie na torze, ale miało przewagę w postaci Michelinów Cup 2 :D
To może oznaczać, że opony jednak są warte swojej ceny, jeżeli ktoś poszukuje absolutnie górnej półki (w tym rozmiarze około 1.000 zł/szt)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Opony bardziej cywilne a dające radę na torze to Michelin Pilot Super Sport ja.mam w tym rozmiarze i bardzo polecam. Np bez porównania na plus oczywiście w stosunku do moich poprzednich Contisport 5. Cena też nie mała no ale coś za coś
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Zip

Najlepsze oczywiscie Michaly Sport Cup ;)
St 330 soon :D
Diler PumaSpeed -rabaciki

sseebbaa1

A miałeś okazję pojeździć na tych Michelinach Cup 2?
Pytam, bo mają one ekstremalnie płytki bieżnik już jako nowe opony i zastanawiam się na ile one wystarczają, zanim nie staną się całkowitymi slickami :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Zip

tak jezdzilem na cup, cup 2  
zajebiste na ulice i na tor

mialem je w meganie rs 350km fwd
komplet   zminialem po ok 15 tys
w tym 2 wypady na poznan
drugi podobnie
cup byly lepsze niz cup 2 :D
do fiesty nie ma rozmiaru, wiec zaryzykowalem i kupilem federale rsr i szok -mega fajna opona
oczywiscie glosna,ale tzryma jak zla i dopoki woda nie stoi  to smialo mozna jezdzic
a koszt smieszny :D
St 330 soon :D
Diler PumaSpeed -rabaciki

Cons

ja popierdzielam na re050a i sobie chwalę, mają dosyć twardą boczną ścianę i kleją elegancko :)
Fiesta ST MK7

sseebbaa1

Cytat: Cons w 27.01.2017, 21:27re050a
Miałem też krótki kontakt z tymi oponkami :)
Co do twardości ścianek, to się zgodzę - ewidentnie na plus.
Ale co do dobrego trzymania, to można tak twierdzić tylko na suchym i ciepłym :D
Moje uwagi masz w poście Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.#91.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Cons

27.01.2017, 23:22 #220 Ostatnia edycja: 27.01.2017, 23:30 by Cons
widać na każdym aucie każdy ma inne wrażenia ;) zaraz pod Twoim postem jest całkowicie odwrotna opinia.
Mnie najbardziej interesują parametry właśnie jak jest sucho i ciepło bo na mokrym na starcie trakcji nie złapię na czym bym nie jechał (a też potwora nie mam bo raptem 210/330) a i dużo ostrożniej wtedy prowadzę. Ogólnie te gumy są twarde przez co w ciepłym i suchym dobrze kleją na ulicy a przy ostrzejszej jeździe długo trzymają parametry - do upalania po mieście i wypadów sporadycznych na tor się nada. W deszczu nie zauważyłem patologicznych zachowań (ale może to przyczyna sposobu jazdy)
Fiesta ST MK7

Zip

re050a to chyba najgorsza guma jaka mialem :D
twarda, nawet w cieple dni trakcja fatalna
St 330 soon :D
Diler PumaSpeed -rabaciki

T

Pamiętajmy, że ocena opon jest w dużej mierze subiektywna, oczywiście gdy mówimy o oponach najwyższej klasy. Stąd pewnie bardzo różne opinie o tych samych gumach, które w testach wypadają bardzo podobnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Jestem zawiedziony testem ADAC w tym roku... Chodzi mi o rozmiary jakie były testowane :(

195/65R15 oraz 215/65R16

Do mocniejszych aut takie rozmiary to mogą co najwyżej nadawać się na zimówki, ale nie jako opony letnie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.adac.de/infotestrat/adac-im-einsatz/motorwelt/sommerreifentest_2017.aspx?ComponentId=288926&SourcePageId=6729
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

TAM

Na zimówki też się nie nadają, przynajmniej nie do samochodów osobowych... To straszne balony, jak w ogóle można na czymś takim jeździć? Chyba że chodzi o jazdę po dzikich leśnych dróżkach, rumowiskach, kamieniach itp.