Letnie opony

yoseph, 11.03.2011, 17:15 « poprzedni - następny »

T

Tymi oponami podwyższyłeś sobie auto o prawie 2 cm... masz teraz wersję prawdziwie off-roadową. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

może i troche za wcześnie na letnie, ale z drugiej strony zimówki mam tak gówniane że jak jest powyżej 0* to zachowują się dosyć nieprzewidywalnie.

cichyp

Cytat: Tomasz w 13.03.2011, 23:03
Tymi oponami podwyższyłeś sobie auto o prawie 2 cm... masz teraz wersję prawdziwie off-roadową. ;)
W stosunku do czego, do standardowych  ST 225/40/R18 to 15mm wyżej, ale biorąc pod uwagę że za tydzień (może dwa) obniżam modka o 3cm to chyba nie będzie tak źle.

Z resztą na Wrocławskie dziury wersja offroadowa to jedyna słuszna wersja, a różnica tych 15mm w płaszczu opony to prostowanie felg co sezon albo prostowanie felg co miesiąc.


...ale oczywiście ma prawo Ci się nie podobać.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

T

Cytat: cichyp w 14.03.2011, 11:57
...ale oczywiście ma prawo Ci się nie podobać.
Tego wcale nie powiedziałem, zobaczymy, jak będzie po obniżeniu. ;)

...chociaż ja osobiście założyłbym 17 z prawidłowym rozmiarem opony, auto by było dużo żwawsze, choć może straciłoby trochę na wyglądzie. Niestety sam mam 18. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Cytat: cichyp w 13.03.2011, 22:58
.... poprzedni właściciel sprzedał mi  modka na felgach  235/50/R18...
hmmm, masz jeszcze te oponki?

Bo taki rozmiar pasiłby do mojego S-Max'a  :evil:
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

cichyp

mam je na felgach tych co na zdjęciach w podpisie, z tego co pamiętam były po jednym lub dwóch sezonach... mogę bardzo tanio sprzedać.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

DawPi

18.04.2013, 13:44 #21 Ostatnia edycja: 18.04.2013, 18:16 by DawPi
To jakie Panowie polecacie opony 225/40R18? :) Może od tych dwóch lat coś się zmieniło.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Venomus

Ja sobie sprawiłem TOYO T1-Sport, a na jazdę po torze Federale 595RS-R. TOYO jeszcze nie używałem to nie mogę nic powiedzieć, ale Federale na torze i w suche dni bajka. Gorzej na mokrym, ale to semi-slicki :).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

st-power

Jakie opony letnie polecacie?
Jeździłem ostatnie 3 sezony na Toyo Proxes T1R-super opony,ale po dwóch sezonach zrobiły się głośne.
Proszę o Wasze sugestie :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

T

Ja jestem fanem Continentala. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

st-power

Jakiś konkretny model? :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

linkgrabber

jak do mondeo to nie bierz kierunkowych, u mnie było niby wszystko ok przez jeden sezon a w poprzednim już opony wyząbkowało na tylnej osi i stały sie głośniejsze

weksla

A co sadzicie o Bridgestone Potenza?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

caqerr

Zależy które ;)
Ale ogólnie są ok. Aczkolwiek bardziej poleciłbym Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 ;)
Mega rant ochronny. Ciche. A na mokrym po prostu bajka!!!

sseebbaa1

Cytat: caqerr w 23.02.2014, 22:53
Aczkolwiek bardziej poleciłbym Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 ;)
Mega rant ochronny. Ciche. A na mokrym po prostu bajka!
Moje zdanie jest identyczne!
GY Eagle F1 A2 są świetne.

Niedługo dokupię 2 szt. i zamontuję ponownie taki komplecik GY (przednie opony zajechałem w tamtym sezonie).

A co do pytania o Bridgestony Potenza to ja miałem okazję pojeździć na modelu 050A (jak kupiłem eSTeka to miał takie opony).
Opony świetnie trzymające na suchym asfalcie w ciepłe dni. Ale niestety już nawet niższe temperatury powodowały znaczne pogorszenie trzymania. A w deszczu to już całkiem wymiękały. To znaczy, żeby była jasność - to nie są złe opony, ale różnica pomiędzy dobrym trzymaniem na suchym, a sporo słabszym w gorszych warunkach może być nieprzyjemnym zaskoczeniem.
Goodyeary natomiast takich niespodzianek nie robiły. Na mokrym trzymają jak przyklejone.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy