[Mondeo][MK3] Wyrzucamy katalizator?

bd77, 24.05.2010, 11:43 « poprzedni - następny »

walus90

właśnie ja też myślę nad wywaleniem kata z chęcią posłucham doświadczeń innych :)
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

Polarny

Ja szukałem sposobów czyszczenia katalizatora, bo niechętny byłem na jego wywalenie, ale niestety nic nie znalazłem. Będę dalej szukał, ale w międzyczasie spróbuję wstawić samą obudowę katalizatora bez wnętrza. Kupiłem już taką obudowę, przy okazji ładnie ją odrestaurowałem i jakoś na weekend będę ją zakładał. Wrażeniami podzielę się - może jak nie zapomnę to i fotorelację zdam.

bd77

może pomierz jakieś czasy na poszczególnych biegach przed i po, a najlepiej hamownia;)

w sieci można znaleźć legendarne wręcz przyrosty mocy (co prawda w autach chipowanych przed wywaleniem kata),
a przydały by się fakty

Polarny

No właśnie najlepiej byłoby zmierzyć na hamowni. Niemniej postaram się dokonać jakiś pomiarów przyspieszania z 60km/h i z 100km/h i może z 140km/h (przyspieszanie od zera jest dla mnie niemiarodajne - łatwa zafałszować wyniki).

Jeszcze idąc za tropem kolegi z FCP wygłuszę kata.

wojoo

jak chcesz wygluszyc kata ?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

Właściwie, to już to zrobiłem. Obawiam się, że jak wsadzę wypatroszoną obudowę katalizatora, to może ona działać jak rezonator. Pomysł by wygłuszyć podrzucił mi Pablo_X z FCP. Pomysł i wykonanie to już moja własna robota.
Oto jak to wygląda w praktyce:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Obudowa katalizatora po odrestaurowaniu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Kat Wygłuszony

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Tym wygłuszałem

wojoo

nie wiem skad ten pomysl ze bedzie rezonowac ... mi nic nie rezonuje ;)

co do tego wygluszenia raczej bym sie wstrzymal ... nabierze to wody / wilgovi i zrobi sie kupa strachu ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Oktan

Cytat: wojoo w 01.06.2010, 21:11
nie wiem skad ten pomysl ze bedzie rezonowac ... mi nic nie rezonuje ;)

co do tego wygluszenia raczej bym sie wstrzymal ... nabierze to wody / wilgovi i zrobi sie kupa strachu ;)

z naciskiem na kupę :)
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

Polarny

Hooo, panowie widać nie macie pojecia z czego to wykonałem. To mata stosowana w chłodnictwie i energetyce do izolowania rura pracujacych do tempertatury 500*C.
Ona nie wilgotnieje, nie nabiera wody, nie jest palna, wytrzymuje wysokie temperatury, izoluje termicznie a także akustycznie (wygłusza). Jakbyście przyglądnęli się dokładnie swoim katalizatorom, to przekonacie się, że pod tym górnymi i dolnymi osłonami aluminiowymi znajduje się coś takiego tylko dużo mniejsze.

Skąd pomysł? Bo to wydech i tamtędy wychodzą nie tylko spaliny, ale także i dźwięk. W końcu później po to sa tłumiki. Normalnie katalizator sam tłumi, natomiast pusta puszka będzie rezonatorem czy tego chcecie czy nie.

Co innego będzie pewnie przy dekacie, ale przy takim rozwiązaniu (pusta obudowa) będzie pewnie problem. Na pewno ta izolacja nie zaszkodzi, a może pomóc.

bd77

01.06.2010, 22:33 #24 Ostatnia edycja: 01.06.2010, 22:37 by bd77
jest taki pomysł, żebyś nagrał dźwięk silnika przed i po kładąc np. telefon w dokładnie tym samym miejscu i pozycji :)

przed i po w sensie wygłuszeniem ;)

na dobrą sprawę to czekamy na relację z operacji

weksla

hmmm ciekawe, a poszła Ci jakoś moc lub moment do góry po wypatroszeniu katalizatora, czy nie sprawdzałeś??
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

heko

...ale nie powinno się zostawiać pustej puszki...źle wpływa na przepływ spalin...powinna być rura wspawana...albo całkiem kat ...zastąpiony rurą...
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

Cinkciarz

Każdy pisze tylko o usunięciu katalizatora a co powiecie na "wolny" wydech  na usuniecie katalizatora srodkowego tłumika i koncowego ? w styczniu mialem taką propozycję od tłumikarza. Ktoś się wypowie na ten temat? jak wtedy będzie pracowal samochód no i czy dzwiek sie srobi bardziej rasowy?
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

01.06.2010, 23:51 #28 Ostatnia edycja: 01.06.2010, 23:56 by badger
Nie bardzo rozumiem sens takiej rzeźby. Wydrążony katalizator to nie jest optymalne rozwiązanie, bo nagle w wydechu pojawia się komora o dużo większej średnicy, jeśli już, to trzeba wspawać w środek rurkę o średnicy reszty wydechu. A najlepiej kupić na Allegro tłumik w obudowie katalizatora, kosztuje to jakieś 50 zł.

« Dodane: 01.06.2010, 23:56 »

Cytat: Cinkciarz w 01.06.2010, 23:49
Każdy pisze tylko o usunięciu katalizatora a co powiecie na "wolny" wydech  na usuniecie katalizatora srodkowego tłumika i koncowego ? w styczniu mialem taką propozycję od tłumikarza. Ktoś się wypowie na ten temat? jak wtedy będzie pracowal samochód no i czy dzwiek sie srobi bardziej rasowy?
Nic to nie poprawi w stosunku do tłumika przelotowego. A co do dźwięku to jest to sprawa indywidualna, osobiście nie znoszę głośnych wydechów, jeśli już, to lubię słyszeć silnik, nie wydech. Po za tym głośne auto zwraca uwagę miśków. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

moze jutro nagram filmik jak slychac autko z przelotowym wydechem ...

I moze jutro rowniez wezme sie montaz rury zamiast pustego kata ... jest to bardzo prawdopodobne ze pusty kat powoduje zly przeplyw spalin
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl