przechodzę z DKZ na JKZ !!

Oktan, 09.02.2011, 19:41 « poprzedni - następny »

Oktan

co wy !!

ja bym więcej na ortopedę (co by mnie wyprostował) wydał później niż to jest warte !!
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

KLUSEK

Taka ciekawostka, jakby ktoś nie dokońca rozumiał jak działa DKZ:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=YnaXB8q3uzQ

cichyp

Oktan chyba wie na czym polega zasada działania... i chyba zna tez wady skoro przechodzi na jednomasowe.


Dzisiaj słuchałem jak działa ekstremalny jednomas - stuka jak szalone na postoju. A mimo to sam sobie  takie w tym tygodniu sprawie, mondek już wybebeszony.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

T

Cytat: KLUSEK w 21.03.2011, 14:30
Taka ciekawostka, jakby ktoś nie dokońca rozumiał jak działa DKZ:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=YnaXB8q3uzQ
Mówiąc najkrócej jak się da (i trochę upraszczając) w systemie z DKZ tłumik drgań skrętnych jest przeniesiony z tarczy sprzęgła do koła zamachowego i to w sumie cała tajemnica. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

@cichy: nie sugerowałem, że Oktan nie wie, ale napewno są osoby, które nie znają dokładnie zasady działania. Dlatego podzieliłem się linkiem.

@Tomasz: dokładnie, główny powód to to pewnie obsługa serwisowa :)

wilhelm

wie ktoś czym się różni sprzęgło i dwumasa z wersji 2.0 od 2.2? i czy ten zestaw z transita przypasuje do 2.0 ;)

weksla

moim zdaniem przypasuje do 2.0
a oktan co to za gruba sprawa?? twierdze że turbawka heheh
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Oktan

auto odebrane od elektryka

jest GITES MAJONES  :D

próbowałem to nagrać i zrobić fotki swoim pierdolnikiem, ale dałem se spokój




w środę robione będzie w końcu to sprzęgło - dzisiaj za to miałem okazji upewnić się, że mam wyciek oleju na łączeniu skrzyni i silnika -> jaki tam uszczelniacz ma być ?? bo jeśli dobrze rozumiem to jest tzw. tył silnika
ktoś poda namiary na to badziewie ??
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

Oktan

19.04.2011, 22:14 #38 Ostatnia edycja: 20.04.2011, 13:58 by Oktan
w dziale "Nasze auta" - są fotki i filmik + krótki opis :D

« Dodane: 20.04.2011, 13:58 »

sprzęgło się robi, już nóżkami przebieram co i jak będzie ...

uszczelniacz wału silnika również do wymiany, no i to cholerne łożysko przedniego koła (na szczęście lewa strona - i tak jest półoś wyciągana z racji sprzęgła)
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

T

I jak, prace zakończone? Jak wrażenia z użytkowania?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

oktan sie zaciâl tudziez obrazil?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Oktan

bardziej zaciął niż obraził - za dużo mam spraw osobistych (za dużo się u mnie dzieje ...) aby ogarnąć wszystko

sprzęgło - auto jeździ, w reszcie nie mam tych drobnych wachań obrotów (ok. 200-300) przy dodawaniu gazu -> wyglądało to tak, że podczas jazdy ze stałą prędkością chciałem przyśpieszyć, w rezultacie najpierw obroty o 200-300 do góry, potem spadek i dopiero auto ciągnęło ...

minusy - dziwne odgłosy ale najpierw muszę znaleźć dobrego mechaniora ( z tamtym złamasem co robił nie chcę mieć nic wspólnego )
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

T

Cytat: Oktan w 09.06.2011, 14:40sprzęgło - auto jeździ, w reszcie nie mam tych drobnych wachań obrotów (ok. 200-300) przy dodawaniu gazu -> wyglądało to tak, że podczas jazdy ze stałą prędkością chciałem przyśpieszyć, w rezultacie najpierw obroty o 200-300 do góry, potem spadek i dopiero auto ciągnęło ...
To w sumie książkowy objaw ślizgającego się sprzęgła. Było zużyte czy zbyt duży moment jak na serię?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

a co ten mechanik ci zrobił??
czyżbyś trafił na paplocha?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Jest już zestaw VALEO do TDCI. :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-sprzegla-sztywne-kolo-zamachowe,ford,mondeo-iii-kombi-bwy-2000-11-2007-08,2-0-tdci-130km,36-4726-16454-100057-1-21-81322.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club