Tylna blenda US style

hashenty, 28.12.2010, 19:12 « poprzedni - następny »

hashenty

Wiem że co najmniej Tomasz potrafi się bawić w fotoszopkę. Może ktoś jeszcze na tym forum.
Czy ktoś z Was spróbowałby zrobić tylną blendę i klapę w mondeo kombi na wzór takiej jak poniżej?
Paski ze stanów wyglądają fajnie, inaczej, bo jest ich śladowa ilość.
Mondeo ściąganych ze stanów niestety nie ma, wiadomo z jakich powodów :]
Ciekawi mnie bardzo jak by to wyszło w mondku.

Fotki z US style:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Fotki do przeróbki:

Właśnie taka tablica, tylko klapa jest z blendą na szeroką/europejską tablicę:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



...i do fotoszpokowania dawca:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Może znajdziecie lepsze fotki do VT, albo mondka kogoś z forum sfotoszopkujcie...


KLUSEK

Eee, to w Polsce robią takie tablice formatu amerykańskiego ?

Myslałem tylko, że zwykłe bądź kwadratowe jak w maluchu

T

Widzę dwa problemy. Pierwszy to brak obowiązkowego podświetlania takiej tablicy (to ew. można zrobić), natomiast drugi większy jest taki, że w Polsce nie da się legalnie zrobić takiej tablicy. W myśl obecnych przepisów tablica rejestracyjna jest dokumentem, więc robiąc ją sobie na własną rękę w innym formacie można odpowiadać jak za podrabianie dokumentów jeśli trafi się np. na złośliwego miśka (a za to pewnie jest do kilku lat pozbawienia wolności).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Przecież podświetlenie jest, więc w czym problem? A tablicę idziesz do urzędu komunikacji i mówisz, że chcesz wyrobić nową, bo starą Ci szlag trafił, bo nie pasuje do auta, bo potrzebujesz kwadratową, a dostałeś podłużną. I wyrabiają Ci nową.

T

Cytat: Polarny w 28.12.2010, 20:31
Przecież podświetlenie jest, więc w czym problem? A tablicę idziesz do urzędu komunikacji i mówisz, że chcesz wyrobić nową, bo starą Ci szlag trafił, bo nie pasuje do auta, bo potrzebujesz kwadratową, a dostałeś podłużną. I wyrabiają Ci nową.
Ciekawe w którym UK zrobią Ci tablice w formacie amerykańskim. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Noooo prosze Was. Idziecie do wydziału komunikacji i wydają Wam takie tablice, jakie chcecie.
Zwracasz oczywiście starą, i dostajesz nową. Przecież to TY PŁACISZ.
Jakim prawem np. gdy po stłuczce kupiłeś sobie klape od amerykańca, to nie możesz założyć blachy pod wymiar?
Nikt nie może na Tobie wymuszać, zebyś musiał kupować części euro a nie z USA czy Kanady.
Dobra - mniejsza o sprawy formalne - na 100% można.
Jeździ u mnie parę passatów i audików ze stanów i wszystkie mają blachy kwadraty, a nie polskie wyginane :D
Zresztą chryslery inne droższe z importu to co?...

Pomijam problem techniczny podświetlenia (skoro blachę klepiesz, spawasz itd to w czym problem
porzeźbić w plastiku i podocinać to i owo?).

Chciałbym żeby ktoś zrobił fotoszopkę, żeby zobaczyć, czy to w mondku może wyglądać fajnie.
Podrzucę chyba ten wątek na MKP i FKP.

KLUSEK

Ale sprecyzujmy. Są w PL dostępne kwadratowe tablice, ale one nie są rozmiaru takiego jak w USA.

T

Cytat: hashenty w 28.12.2010, 22:58
Noooo prosze Was. Idziecie do wydziału komunikacji i wydają Wam takie tablice, jakie chcecie.
Zwracasz oczywiście starą, i dostajesz nową. Przecież to TY PŁACISZ. (...)
Co Ty za głupoty opowiadasz. W Polsce możesz dostać tablice w dwóch rozmiarach albo takie podłużne, jak na większości aut albo taki prawie kwadrat, ale zupełnie inny od amerykańskiego, o taki:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Kształtu jak w US legalnie nie uzyskasz ani nie zamontujesz. To co masz na tych zdjęciach co wkleiłeś to nie są legalne polskie tablice tylko czyjeś wydumki. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

No mniejsza o większość. Czemu na siłę szukamy problemu ? :] US style. Nikt nie będzie przymierzał :]
Ma być kwadraciak zamiast naszego podłużnego kawałka blachy.

« Dodane: 28.12.2010, 23:06 »

Tomasz proszę Cię. Nie szukaj dziury w całym. Wiesz o co chodzi, a wyjeżdzasz z komplikacjami tylko.
Zmieniasz silnik a aucie, wrzucasz turbo, a z kawałka blachy robisz fakultet :D

T

Ten polski kwadrat raczej nie będzie wyglądał zbyt dobrze... Amerykańskie to coś pomiędzy tymi dwoma naszymi rozmiarami...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Pewnie że nie to samo. Ale wejdzie. W najgorszym wypadku dół tablicy jest lekko podgięty.
Ale rzadko widuję tak auta.
Na szerokość pasują, ewentualnie tablica jest lekko "za długa".
Zaraz poszukam foty w necie, bo ciężko takie odkopać w guglach.

T

Czyli podsumowując nie pasuje, a po za tym ten polski wzór "kwadratowy" jest brzydki. ;) Te Passaty co wkleiłeś wyglądają fajnie, ale taka przeróbka jest nielegalna i widoczna na pierwszy rzut oka dla każdego "życzliwego".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Dobra. Przeszperałem i zapożyczyłem parę fotek z neta.
Ehhhh, nikt nie zrobi virtuala? Tylko same krytyczne uwagi i narzekania?
Przecież proszę o zrobienie fotoszopa, a nie podanie numeru PIN do bankomatu :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Mnie się takie blachy po prostu widzą :]

T

Naprawdę nie wiem co Ci się podoba w tablicy niedopasowanej do wnęki...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przecież to wygląda jakby właściciel sprowadził sobie "total salvage" zza oceanu i nie stać go już było na europejską klapę... ;) I w zasadzie zwykle tak właśnie jest... :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Po prostu mi się podoba. Kropka. Total wiocha to jest mój sąsiad, którego pozdrawiam :D
2 rok już chyba jeździ na taxie omegą kombi z UK.
Skąd wiem? Bo po przekładce do dziś nie zmienił przedniej atrapy vauxhalla na opla :D :D :D

BTW - Tomasz, jak Tobie się coś nie podoba, to musisz podać milion powodów dlaczego nie.
Daj na luz, każdy ma inny gust. Akurat nasze myślę są podobne, jeśli chodzi o motoryzację.
Tak mi się jakoś po prostu auta z usa lepiej kojarzą (mówię o german engineering).
Audiki, Beemki - wyposażenie na maxa, jak dla mnie piękniejsze wersje kolorystyczne tapicerek, skóry, faktury i odcienie drewna - nie dostępne w wersjach europejskich. Nie rozumiem dlaczego.
Więc ogólnie wersje tyłu w stylu USA bardzo fajnie mi się kojarzą, są rzadko spotykane.
Poza tym, jeśli już kiedyś bym się na to porywał, to nie uważasz, że wnękę na tablicę
mógłbym IDEALNIE dopasować do naszego kwadracika i było by cacy?
Po co krytykować projekt, kiedy jeszcze nawet nie został narysowany na kartce papieru? Give him a chance :]

Ale chcę zobaczyć sobie na fotce, jak by to w mondku grało.

Jedni lubią german style, inni french style (błeeeee), jeszcze inni dub style :]