Opony zimowe - jakie? 205/55 R16

weksla, 12.12.2010, 22:38 « poprzedni - następny »

auchim

założyłem co miałem na 16". Do jazdy miejskiej na zimę te kumho powinny dać radę na tyle, jak nie to się zmieni. A Białystok i służby miejskie zimą są na tyle specyficzne że jak zasypie śniegiem i walnie mróz to co byś nie miał założone to i tak nigdzie nie dojedziesz  :evil:

weksla

Niestety byłem zmuszony zakupić nowe opony zimowe na ten sezon, przymierzałem się od zeszłego, ale zeszły jeszcze objeździłem,. Wybrałem GoodYear-a Ultragrip 8.
Do tej pory jezdzięłm na GoodYear Ultragrip 6 i nie narzekałem, zobaczymy jak będzie z 8.
Niestety nie należy ta opona do najtańszych:(

Co myślicie o tych gumach?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Powinny być ok, ja mam ultragrip 7+ i jestem zadowolony. Więc jeśli wypuścili nowy model to pewnie coś ulepszyli.

Ile dałeś?

NeroN

Pewnie będą dobre, to chyba tegoroczny model versja 8 to jeszcze nikt nie miał okazji przetestować :)

Ja wyrwałem komplet Dunlop 4D, też tegoroczny model za 425zł/szt z wysyłką - zobaczymy co z niego bedzie :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: weksla w 22.11.2011, 20:12Co myślicie o tych gumach?
Powinny być ok, w końcu to jedne z lepszych.

Cytat: NeroN w 22.11.2011, 20:31Ja wyrwałem komplet Dunlop 4D, też tegoroczny model za 425zł/szt z wysyłką - zobaczymy co z niego bedzie
Też dobry wybór. Moje 3D mają już za sobą 2,5 sezonu, ten będzie ostatni. Nadal dobrze trzymają. 4D są pewnie jeszcze lepsze.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Wilhelm jutro jadę odebrać do Katowic. Wyrwałem za 1550zł komplet 4 nóweczek, które facet dostał jako dodatek do nowego auta, sprzedaje bo ma stare dobre.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Pistolet

Wymiana zbliża się wielkimi krokami chciałbym odświeżyć temat..
Fabryczne Pirelli rozleciały się ze starości w ubiegłym sezonie i czas na zmianę.. czy ktoś zapoznawał się juz z tegoroczną ofertą i może coś polecić?

T

Jak zwykle -- aktualne Dunlopy, Conti lub GY. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Po zeszłorocznym sezonie polecam Goodyear Ultrgrip 8
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

linkgrabber

Z tanich to wg mnei warte uwagi są Firestone Winterhawk, mialem na poprzednim mondeo i dobrze trzymały, teraz mam jakies co dostalem do auta ale to już nie to samo mimo, że bieżnika mają jeszcze sporo

A jak fundusz bez znaczenia to wyżej wszystko podane

wild_weasel

Cytat: weksla w 27.09.2012, 15:38
Po zeszłorocznym sezonie polecam Goodyear Ultrgrip 8
I ja się do tego stwierdzenia dołożę.

Koster

Michelin Alpin A4 205/55R16 91 H - polecam :) Świetnie trzymają.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.imagebanana.com/view/iw81qwo6/IMG_20130427_184632.jpg

przemtol

a ja do ST220 nie polecam tego wymiaru (205/55R16), powód: hamowanie, trakcja, wygląd

a żeby nie było to moje opony to goodyear ultra grip 7+ nówki kupione na zeszłą zimę,

zastanawiam się nad zmianą na 17, ew.18

walec

ale komfort w porówaniu z 18 niesamowity i mniejsza możliwośc uszkodzenia zawieszenia na zimowych dziurach.
A wygląd hmm ja 16 pomalowałem na czarno i jak założę na furę to podeślę  fotke.
Jeśli chodzi o opony to polecam GY UG8.
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

st-power

Ja mogę polecić (jeżdżę już 5 sezon w rozmiarze 205/55R16) Pirelli SottoZero
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.oponeo.pl/Temp/pirelli-sottozero-1311-t-f-l600-sk3.png

Przyczepność super, wygląd jak na zimówkę rewelka, świetnie sprawdzają się na deszczu,błocie pośniegowym, są ciche (prócz suchego asfaltu-tu trochę świszczą) i dobry poziom ścieralności.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi