[Tatusiowóz] czyli MND Tournier TDCi 130KM

Tata_Jerzyka, 05.12.2010, 12:26 « poprzedni - następny »

Tata_Jerzyka

Witajcie. Jako świeżo upieczony tata byłem zmuszony do sprzedaży mojej ukochanej BMW e38 740d 2000r. No cóż, takie życie rzekłem i zacząłem szukać rodzinnego kombi. W początkowej fazie brałem pod uwagę Octavie, Stilo, A6, V70, BMW e39. Forda raczej omijałem ze względu na mało pochlebne opinie o silnikach TDCi. Paradoksalnie, ze wszystkich aut które oglądałem, Mondeo zaskoczyło mnie pozytywnie swoim wykonaniem, komfortem, dynamiką oraz stosunkiem rocznik-cena. Udało się też znaleźć egzemplarz od pierwszego właściciela, z pełną dokumentacją, małym przebiegiem oraz dosyć bogatym wyposażeniem. Szybka diagnostyka w ASO potwierdziła słowa właściciela co do doskonałego stanu auta. Na początku wyleciały seryjne głośniki które zastąpiłem (za pomocą dystansów) produktami naszego rodzimego Tonsilu. Idąc dalszym tropem zakupiłem zestaw ospoilerowania dedykowanego do MND, czyli; tylna lotka, dokładka zderzaka przód, nakładki progowe oraz brewki reflektorów. Tylną lotkę okleiłem folią Carbon 3D. W tym miesiącu dojdą: czarno-czerwone lampy tył, przednie lampy z dymionym szkłem (nie black eye) układ wydechowy. Na wiosnę dorzucę chip, niskie sprężyny oraz felgi aluminiowe. Wrzucam kilka poglądowych zdjęć:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


eng

Hmm...nie widzialem jeszcze u nikogo z forumowiczów takiej przedniej lotki. Jak to wygląda na żywo i czy nie brakuje Ci w tym wizerunku progów oraz TYLNY ego zderzaka równie obniżonego?

Tata_Jerzyka

Nakładki progowe są założone z wersji RS (kopia). Tylnego zderzaka niestety nigdzie nie mogę ustrzelić a nie myśli mi się zostawić 230Eur za MS Design. Ogólnie przód robi robotę, w połączeniu z alusami fajnie to wygląda. Niestety ani sceneria ani zimowe koła nie pozwalają na uchwycenie tego co oddaje on na żywo.

eng

A no rzeczywiście są nie zauważyłem. A może tylny zderzak od ST?

T

Tylna lotka fajna, przednia dokładka... nie do końca mi pasuje. Nalepki ST bym natychmiast wywalił. ;) Jeśli chodzi o tył to poszukaj fabrycznej lakierowanej dokładki "Titanium", ew. możesz kupić nową w ASO.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tata_Jerzyka

O jakiej dokładce mówisz? Pierwsze słyszę, myślałem że te zderzaki są takie same.... :|

T

Tak to wygląda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jak widać oprócz tylnej była też przednia lakierowana dokładka. ;) Te otwory na hak w tylnej oczywiście "nieseryjne".
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

fakt, że przednia dokładka nawet ciekawe, ale wątpię że sie sprawdzi przy obecnych śniegach, żebys tylko za pług nie robił, bo czasem to ja nawet swoim robię, a o wiele wyżej siedzi
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Tata_Jerzyka

Jeżdżę z tym bodykitem od piątku. Do pracy dziennie trzaskam 70km w 2 strony. Droga czasami jest odgarnięta ale przeważnie to mexyk (pomimo że krajówka). Do tego 2 czy 3 razy się zakopałem. Dziś byłem na myjni i żadnych uszkodzeń dokładki nie stwierdziłem. Fakt faktem że nie jest to shit z Alledrogo za 80zł. Tak czy owak jest bardzo zadowolony.

MAG

Mi sie ta dokładka nie podoba

O tyle, o ile jeszcze sam jej zewnetrzny kształt nie jest jakis specjalnie zły, to juz kwestia całkowitego niezgrania sie krzywizn, katów i umiejscowienia otworów (wlotów) w dokładce w porównaniu do zderzaka, jest jak dla mnie całkowicie ją dyskwalifikująca.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

hashenty

Wyczytałem na sąsiednim forum, że pozbywasz się już autka, bo połasiłeś się na nowe MK4.
Są piękne skubańce :]

T

Hashenty jest chyba największym fanem Forda na tym forum. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Cytat: Tomasz w 24.12.2010, 01:26
Hashenty jest chyba największym fanem Forda na tym forum. ;)

Heheheh, czemu tak sądzisz? :]
Przecież jakoś specjalnie nie adoruję tutaj mondeo :D Nie wiem o co Tobie chodzi :]

Przypadkiem zdarzyło się, że mój tata ma mk3, ja mam mk3 i pracowałem jako doradca w serwisie forda :D

« Dodane: 24.12.2010, 01:41 »

Ale na koniec przyznam się, że zasiadłem parę razy w mondeo individual w kremowych skórach.
Jak otworzyłem drzwi i zobaczyłem do czego wsiadam (nie wierzyłem, że to dalej mondeo) to mi szczena opadła.
Oświadczam wszem i wobec, że passat LEŻY NA ŁOPATKACH ;]

Pomijam fakt, że średnio wyposażone, zwykłe A4 tak wygląda jak mondeo z najwyższej półki...

« Dodane: 24.12.2010, 01:43 »

...i wymieniałem już ukochane koło dwumasowe i komplet sprzęgła. Zostały tylko wtryski :D
Więc tak, kocham forda :D :D :D

A tak na poważnie, to moje pierwsze własne auto i dlatego tak staram się upodobnić go do ST :]
Chyba po prostu mam ten etap, że jeszcze mi się chce modzić:P

T

Cytat: hashenty w 24.12.2010, 01:39
A tak na poważnie, to moje pierwsze własne auto i dlatego tak staram się upodobnić go do ST :]
Chyba po prostu mam ten etap, że jeszcze mi się chce modzić:P
Założyłbyś w końcu temat o swoim aucie... ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club