Możliwości tuningu TDCI

wojoo, 18.05.2010, 15:43 « poprzedni - następny »

weksla

Puzon wrzuć wykres to pogadamy.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Puzon

Cwaniaki. Powiedzcie jak?
Mam wykresy w PDFie z Kreatora.. Tylko za głupi jestem w "informatyce"..
Jak kilkam w ikonki "umieść obrazek" to mi się lterki pojawiają w tekście, zamiast okna dialogowego do umieszczeia obrazka czy PDFa.
Może coś z przeglądarką.. Jak coś mogę wysłać na maila "niedowiarkom" i to z wynikiem 277Km..
Tylko to już było za dużo... 588Nm zostawiliśmy..


« Dodane: 06.03.2014, 00:10 »

Możecie sprawdzić tutaj:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.kreatormocy.pl/chiptuning-realizacje/388-chip-tuning-mondeo-22-tdci-200km

Jednak poźniej byłem w Fordzie na serwisie i te osiołki, ze względu na gwarancję wgrały standardowy ścieżkę ponownie... Więc ja znowu pojechałem do Kreatora, żeby poprawić... Przy pierwszej próbie było 277KM, ale samochód, a szególnie sprzęgło nie dawało rady.. Więc zosatło na 266KM i 588NM.

Teraz mogę liczyć na fachową poradę i pomoć?

caqerr

Tutaj macie ten wykres

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Jeśli chodzi o zawias to sprężyny eibacha + amoryzatory billstein b6/b8(w zależności od pożądanego komfortu)...
Hamulce ? Focus RS/ 4tłoczkowe brembo z E38...

heko

...teee, ale ten wykres i wyniki na serii to jakieś jaja, 490Nm !!!
zrobiłem takich trochę, w serii zawsze ok 200KM 420Nm i ładny, płaski wykres, a tu jakieś łuki i takie wyniki?? :D
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

wilhelm

Ładny wynik, ciekawe ile by wyszło np. w Promotorze, albo na innej Maha...

Puzon

Dzięki cagerr

« Dodane: 06.03.2014, 20:01 »

Panowie.
Chciałbym jeszcze zapytać o sprzegło. Niestety tak jak pisałem wczesniej, przy ostrzejszej jeżdzie, szczególnie na 4 lub 5tce, wyczuwa się że sprzęgło ciągnie. Nie zawsze, ale czasami można się zdziwić  :E
I jak juz sie zorientowaliście, fachowcem nie jestem, a chciałbym coś jeszcze zrobić z silnikiem, ale w ramach rozsądku. FDP, muszę NA RAZIE zostawić, ale moze jakis stożek, może coś jeszcze?

Z góry dzięki za dobre rady.

weksla

Jeśli taką mocą dysponujesz to SZACUNEK:D
Niejedno auto się może "przejechac"
Sprzęgło na bank długo nie pociągnie jak bedziesz korzystał z "radochy" momentu obrotowego" pełną parą:D
Ja proponują wzmocnic standardowe sprzęgło w jakiejś profesjonalnej firmie (Radzikowski??) i powinno podołać.
Co do innych modów, napewno Intercooler większy i bardziej wydajny, stożek sobie odpuść w Dieslach to nie pasuje wiem z autopsji. Nie wiem natomiast jak w tych nowszych silnikach rozwiązany jest problem EGR-a.
Pozdrawiam i życze 300 koni:D:D:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Grigori

Czy do mondeo tdci można zaadoptować obudowę filtra powietrza od st220 w celu uzyskania walorów akustycznych jak ze stożka , filtr to wkładka k&n oczywiście

T

Dół będzie pasował (i tam w ST są dodatkowe otwory), górę musisz zostawić swoją.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Grigori

Ok a czy poprawi się akustyka silnika przy takim rozwiązaniu,chciałbym po prostu uzyskać dźwięk zbliżony do stożka

janq79

Witajcie.

Jestem tu nowy, i jeśli był już taki temat, a ja nie znalazłem, to przepraszam.
Proszę o polecenie miejsc, gdzie można dobrze zrobić tunning forda focusa mk2 1.6 (90km) w Warszawie.

Pozdrawiam i z góry dzięki. Nie chodzi mi o zwiększenie jakoś strasznie mocy, ale tak 110 - 120 by się pewnie przydało.

rajman

1.6 benzyna?

tapatalked

janq79

Diesel. Przecież dlatego właśnie piszę w temacie o dieslach. :)

rajman

W warszawie to najbardziej polecany jest chyba kreator mocy.

tapatalked

janq79

Dzięki.

Jeżeli znasz jakiś w Lublinie - też możesz pokierować. Często bywam tam przejazdem.