co myslicie o tej skorze?

xalax, 22.11.2010, 18:34 « poprzedni - następny »

xalax

Mam okazje kupic skore podgrzewana za okolo 800 zl moe do 700 by sie stargowalo ale jest trochepodniszczona jak myslicie oplaca sie i oddac ja do renowacji zeby wyszlo lacznie okolo 1100-1200?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://img194.imageshack.us/i/obraz020tzm.jpg/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://yfrog.com/n3obraz011fcj
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://yfrog.com/edobraz012xjj
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://yfrog.com/jaobraz018wkj
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://yfrog.com/5mobraz019qvj


weksla

a zregenerują Ci skórę za 300-400zł wątpię
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

xalax


weksla

wiesz jak za 700zł to może i warto, ale tu masz grzanie włącz-wyłącz czyli przedliftowe, a auto masz po lifcie czyli szukałbym poliftowych z regulacją grzania i najlepiej z wentylacją
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Moim zdaniem xalax pokaż po prostu te zdjęcia firmie, która miałaby to regenerować i niech Ci powiedzą czy i za ile to zrobią. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Widziałem jakie cuda można zrobić ze zniszczoną/schodzoną tapicerką skórzaną.
Da się zrobić, żeby była jak nówka z salonu, albo i lepiej - zmienić kolor na dowolny.
Teraz pozostaje tylko kwestia za ile, i czy w ostatecznym rozrachunku się opłaci.
Musisz popytać w zakładach tapicerskich/renowacyjnych...przeszukaj neta, allegro itd...

« Dodane: 22.11.2010, 23:43 »

Ale tak myśląc na spokojnie, to trzeba trochę wydać kaski, żeby je doprowadzić do idealnego stanu,
a to się na pewno da zrobić.
Teraz pozostaje kwestia tego, że jeśli ktoś chce skóry plug&play, bez zabawy w renowację itp. to NA PEWNO od tego gościa tych skór za takie pieniądze nie kupi, bo to kasa wyrzuconaw błoto - fotele wyglądają tragicznie, schodzone na maxa - po co takie nowe/zjechane skóry zakładać? I ten koleś o tym wie. Ja bym targował ile wlezie, do 500 zł, bo gościu na pewno zdaje sobie sprawę, że towar nie jest pierwszej jakości i nie pójdzie jak świeże bułeczki - będzie zalegał. Targuj ile wlezie...

eng

Wątpię by za 500 zł to sprzedał. Kanapa tylna jest ok a cena za taką na allegro to ok 300 zł. Dodatkowo jeden z foteli jest w pełnej elektryce także nie liczyłbym aż na taki upust. Gościu za tą skórę na allegro chce 1100.

Cossi

koszt naprawy za 1 element skóry to 100-130 zł z materialem juz liczac. majac na mysli jeden elemet nie mowie o oparciu czy tej czesci pod tylkiem tylko tak jak ida szwy... poza tym polecam kademu jednak czarna skore bo zbijcie a;le nie wiem czemu jest duzo trwalsza. Mialem ostatnio merca E klase i byla jasna siwa tapicerka, i zkotlowana byla podobnie jak na zdjeciach, a wszystkie czarne byly w ladnym stanie, sa wogole innego gatunku  i grubosci. podobnie np jest w BMW czy Oplu Omedze wiec podejzewam ze w Mondeo sytuacja bedzie analogiczna.
Ps. ale i tak jasna jest ładniejsza...

T

Może nie tyle czarna jest trwalsza, co po prostu mniej widać na niej defekty? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

A ja ciągle nie rozumiem pociągu za skórą. Jakie są plusy skóry?

Bo z minusów z jakimi miałem do czynienia i mnie denerwują:
- masakrycznie pocisz się w lecie,
- w zimie lodówka - mrozi,
- szybko się wyciera,
- lekko wytarta wygląda obrzydliwie,
- szybko się gniecie i pozostają średnio ładne ślady,
- naciąga się i siedzisko wygląda nieestetycznie,
- droga i niepraktyczna.

To mój punkt widzenia, więc proszę napiszcie dlaczego wybieracie skórę - w sensie co Was przekonuje do tego.

wilhelm

Cytat: Polarny w 07.02.2011, 22:54
Bo z minusów z jakimi miałem do czynienia i mnie denerwują:
- masakrycznie pocisz się w lecie,
- szybko się wyciera,
- szybko się gniecie i pozostają średnio ładne ślady

ad.1 od tego jest wentylowana skóra :) (w mondku daje jedynie to że nie przyklejasz się tak do fotela, w lepszych furach przyjemnie chłodzi)
ad.2 moja ma 180kkm przebiegu i nie jest powycierana więc to chyba zależy od sposobu użytkowania
ad.3 jw.

Polarny


wilhelm


T

Cytat: Polarny w 07.02.2011, 22:54
To mój punkt widzenia, więc proszę napiszcie dlaczego wybieracie skórę - w sensie co Was przekonuje do tego.
Ja też nie lubię skóry w aucie (a także na meblach). Wygląda może fajnie, ale to koniec jej zalet.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Oooooj. Są skóry i są skóry. Ta w mondeo to akurat g*^%o a nie skóra.
Dla mnie np. kierownica obszyta matową, miłą w dotyku skórką to niebo a ziemia
w stosunku do zwykłej, plastikowej kierownicy. Aż chce się jeździć.
Kolosalna różnica jest choćby porównując z passatem czy dowolnym VAG.
Mondeo ma tą skórę jakąś taką plastikową, śliską, twardą.
Passat bije w tym wypadku mondka na głowę - miękka, matowa skórka.

Wsiądźcie np do S klasy, do siódemki albo nawet do alfy np. brery.
Skórka jest super fajna w dotyku, miła - nie świeci się jak cerata właśnie w mondeo,
ma aksamitny matowy połysk, nie jest śliska, nie wyciera się.

Słowem - jeśli ktoś nie widzi plusów tapicery skórzanej, to znaczy że siedział/
dotykał wyrobów skóropodobnych, albo miał do czynienia z zajechaą na maxa i się po prostu zraził.
Tak samo jest w paskach - leżało to to może kiedyś koło skóry (mam na myśli fotele).
Sami zresztą wiecie w jakim stanie wyglądają tapicerki tekstylne jak ktoś nie dba.
A co dopiero skóra o którą się nie dba - a wymaga trochę większej troski w pielęgnacji.
Jak ktoś ma chlew w aucie to nie ma znaczenia z czego są fotele uszyte.

Na koniec dodam, że też nie lubię tego zimna zimą i gorąca latem.