S-Max mk2 czyli 7-miejscowe rodzinne wozidło (150 KM ---> 200 KM)

sseebbaa1, 15.01.2018, 23:23 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Przedstawiam mój nowy nabytek - S-Max mk2 z 2015 roku.
Auto przeznaczone na rodzinne wyjazdy 2+2 oraz do codziennego ujeżdżania przez żonę, dlatego wybór padł na:
- diesla (dalekie wypady rodzinne)
- automat (łatwość ogarniania w warunkach miejskich)
- 7 miejsc (2-3 razy w roku konieczność załadowania do naszego kompletu też dziadków :) )
- komplet czujników parkowania (przy tej bryle bardzo pomocne)

To były priorytety, a trafił się przy okazji ładny egzemplarz w Gorzowie od solidnego sprzedawcy, który przed sprowadzeniem auta z Niemiec postarał się nawet o rzetelny raport Dekry.
Dodatkowo potwierdzona przez zaufanego kolegę historia przebiegu i bezwypadkowości przesądziła o wyborze.

Auto kupione kilka dni temu, ale dzisiaj dopiero uporałem się z formalnościami (przerażająco wolny system elektroniczny, który zwlekał dokładnie tydzień na zaksięgowanie prostej opłaty za akcyzę :mad:).

Produkcja: 27 lipca 2015 roku.
Dzisiejszy przebieg to 107.718 km.
Moc 150 KM, ale myślę, że zmienię mapę na 180 KM, bo ponoć podobnie jak w mk1 mapy na wszystkie poziomy mocy są już wgrane, a trzeba je tylko podmienić :D

A teraz niech przemówią zdjęcia zrobione na potrzeby oferty sprzedażowej.
Wstawiam je, bo są ładnie wykonane i przedstawiają szczegóły wyposażenia.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Czarne auto z chromem — zawsze wygląda świetnie. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Ładny!

Oczywiście poza tymi mikrusiowatymi felgami ...

Gdybys wpadł na pomysł zimówek w rozmiarze 19 cali, to mam na zbyciu praktycznie nowe opony w odpowiednim rozmiarze...  ;-)


btw - IMHO bez sensu przełączać mape na 180kucy - lepiej od razu chipsa zapodać na 200 z małym plusem.


btw2 - w niedzielę podjechałem z żonką do salonu Forda pokazac na żywca kilka autek nad którymi się zastanawiam myśląc o zmianie Smokusa na coś nowszego i S-Max mk2 znowu pojawił się w kręgu zainteresowania ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

bishop

Ładne, choć jak już wiesz;] mk1 wygląda bardziej agresywnie z przodu (w wersji titanium to już w ogóle). Gratulacje.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

sseebbaa1

Dzięki chłopaki! Czarny jest ładny, ale przerażający jeżeli chodzi o utrzymanie czystości :D

Zimówki już do mnie jadą i będą założone na te dokładnie felgi, które widać na zdjęciach.
Na żywo felgi wyglądają trochę lepiej. Ale tylko trochę. W zimę trzeba będzie przeboleć ten widok.
Kupuję nowe opony zimowe:
Continental WinterContact TS 850 P
235/55R17 103 V XL
Jest to bardzo częsty zwycięzca różnych testów, a więc nie ma mowy tu o jakimś szwindlu z wynikami testów :)

Przeglądałem oferty na opony używane, ale żadna z nich mnie nie przekonała. A te, które wyglądały solidnie i nie miały jakiejś odległej daty produkcji, to w sumie nie były dużo tańsze od nowych. Nie była to różnica, która odciągnęłaby mnie od nowych opon.


MAG z tym przeskokiem od razu na 200 KM, to masz generalnie rację. Tyle, że ja sam chciałbym spróbować jak auto będzie się zachowywało najpierw na mocy 180, a potem dopiero na wyższej. Uzasadnieniem dla takiej decyzji jest po pierwsze to, że ponoć przełączenie na drugą moc nie jest jakoś specjalnie drogie, a po drugie to kolegę heko będę mógł odwiedzić dopiero latem, gdy pojadę w wakacje do znajomych do Krakowa. Wcześniej nie będzie mi się chciało robić takiej trasy.
Więc za miesiąc lub dwa zlecę przełączenie mapy i już na wiosnę nie będę zamulał na 150 koniach. A w wakacje zobaczymy czy 200 KM jest realne do osiągnięcia.


bishop wiem, wiem, że brakuje trochę agresji przodowi auta. Pamiętam jak o tym rozmawialiśmy. Ale im dłużej na niego patrzę, to stwierdzam, że nie pasuje mi głównie jeden element, a mianowicie przednie halogeny. One swoim kształtem nie pasują do linii przodu. Przód składa się z prostych linii, a tu nagle kółeczka.
Myślę, że to psuje trochę wrażenie.
Ciekawe, czy pojawią się na rynku jakieś tuningowe zestawy halogenów, które będzie można zainstalować w miejsce tych plastików i uzyskać efekt podobny, jak w Vignale :D

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Co do przodu, to IMHO bardzo by pomogła wymiana tej kratki grilla na taką z wersji ST Line...
Albo cały przedni zderzak ST Line i do tego koniecznie spojler dachowy - zupełnie inaczej auto sie z nim prezentuje.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

loockas

17.01.2018, 19:53 #6 Ostatnia edycja: 17.01.2018, 19:54 by loockas
Zawsze mi się SMAXy podobały. Jak żona przestanie się kochać w Scenicu (grand, też 7 os), to następny będzie właśnie SMAX :) Przy dwójce dzieciaków zdecydowanie te nadwozia mi bardziej pasują niż kombiak (mieliśmy kiedyś Lagunę 3).

Koloru współczuję :P Coś o tym wiem. Oba auta mam w czerni :P

sseebbaa1

MAG, zderzak ST-Line jest ciekawy, ale moim zdaniem nie pasowałby, bo jest wręcz za masywny i schodzi przy kole niżej niż zwykły zderzak. Bez grubszych progów wyglądałby dziwnie.
Pakiet ST-Line wygląda fajnie jako całość, ale zamontowanie tylko jednego elementu pogorszy wizerunek (jak kombinowany składak).

Podążając za Twoją sugestią patrzyłem też na samego grilla z wersji ST-Line i raczej nie pójdę w tym kierunku. Chromowany, masywny grill, który mam teraz jest fajną przeciwwagą dla czarnego nadwozia. Są zwolennicy całkowicie czarnego nadwozia w stylu stealth, ale ja do nich nie należę :)

Zresztą obecny grill będzie pasował do felg, które planuję już na wiosnę 8)


loockas, też uważam, że bryła S-Maxa robi całkiem inne i lepsze wrażenie, niż zwykłe kombiaki. S-Max nie udaje limuzyny z doklejonym bagażnikiem, a jednocześnie nie wygląda też jak dostawczak. Taka moja opinia :)
Jest to jeden z nielicznych samochodów, który przy tych gabarytach podoba się kobietom, a to w końcu autko dla mojej żony.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Nawet jak nie chcesz niczego innego zmieniać, to chociaż zamontuj sam spojler tylnej klapy - to znacznie poprawia wygląd tego auta.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

Dojechały nowe opony zimowe :) w odpowiednim momencie, tuż przed atakiem śniegu :D
Continental WinterContact TS 850 P, 235/55R17 103 V XL
data produkcji 4417, czyli 44 tydzień 2017 roku - świeżutkie!

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Cytat: MAG w 19.01.2018, 11:22
Nawet jak nie chcesz niczego innego zmieniać, to chociaż zamontuj sam spojler tylnej klapy - to znacznie poprawia wygląd tego auta.

Mam w garażu tylny spoiler do S-Maxa mk1, tylko nigdy go nie założyłem. Jestem ciekaw czy będzie pasował do do mk2.

:S
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Od razu Ci powiem, że nie będzie pasował
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

23.01.2018, 20:01 #11 Ostatnia edycja: 11.01.2020, 14:14 by sseebbaa1
MAG - a wiesz może jak jest zrobiony ten dłuższy tylny spoiler do mk2? Bo jak ostukiwałem mój, to jest on z blachy i wygląda że jest jednym elementem razem z klapą.
Czy ten dłuższy jest z tworzywa i przykręcany, czy może cała klapa jest inna?


Auto na nowych zimówkach zdążyło zrobić już dwie dłuższe trasy. Szybkie fotki na leśnym parkingu.
Zwłaszcza tył auta jest świetny! Bardzo mi się podoba 8)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

bishop

W sumie nie jest aż taki zły ten przód :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

sseebbaa1

Cytat: bishop w 23.01.2018, 20:04
W sumie nie jest aż taki zły ten przód :P
Racja. Tylko ten halogen bym zmienił...
Ale niestety jeszcze nie widziałem jakichś rozwiązań, dzięki którym można by było podmienić całą dolną kratkę z halogenem.


Chciałem założyć dystanse do obecnych felg, chociażby po to żeby sprawdzić jak mocno mogą być wysunięte koła w S-Maxie mk2. Ale dystansów 20 mm nie da się założyć :(
Takie dystanse zostały mi po S-Maxie mk1 i tam bez problemu pasowały. Natomiast w mk2 w piastach są dłuższe szpilki.

Oryginalne felgi 17" (szerokość 7,5; ET 55) są dosyć mocno schowane w nadkolach:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Po założeniu dystansu o grubości 20 mm szpilki wystają aż na 1 cm:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




A przy takiej wysokości nie są już wystarczające zagłębienia w feldze, w które szpilki powinny się chować.
Zagłębienia mają około 7-8 mm.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Wiedziałem, że felga nie będzie odpowiednio umocowana do piasty, ale i tak na próbę założyłem jedno koło skoro miałem już przykręcony dystans.
Na kolejnym zdjęciu widać, że felga nie docisnęła się do dystansu. Felga oparła się o szczyty szpilek.
Zdjęcie zrobione przez ramiona felgi przy zastosowaniu lusterka (widać szczelinę):

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Po zdjęciu felgi widać też było ślad po szpilce w zagłębieniu felgi, co potwierdziło oparcie się felgi o szczyt szpilki:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Natomiast przy dystansie 20 mm i feldze 7,5 ET55 koło ustawiało się tak (tu akurat tylne lewe koło):

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Dokup przelotowe dystanse 5mm i będzie cacy.
Może nawet 3mm by wystarczyły (btw - mam takie w Gdańsku, to jesli chcesz, mogę ci na próbę podesłać jak będę w lutym w Polsce)


Co do spojlera, to Ty nie masz żadnego - tak wyglada standardowa klapa.
Spojler jest z tworzywa, nakłada sie go na wierzch i przykleja klejem do szyb (w ori zestawie jest taśma dwustronna 3M, ale chyba raczej mało kto bazuje na samej taśmie ... ;-) )
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0