Focus ST 08' / pomarańcza Krisa

Kris1976, 28.05.2012, 00:10 « poprzedni - następny »

Kris1976

Witam wszystkich  :D Zaglądam tu już ładnych paru m-cy. Dotychczas nie pokazywałem foczki ale chyba czas to w końcu zrobić ...no i  nadrobić zaległości  ;)
Auto ma niecałe 57 tysi przebiegu, kupione od I właściciela w kwietniu 2011. Nadal funkcjonuje na stronie Forda, Planetcar Siedlce pod tym linkiem
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.planetcar.pl/index.php?page=planet_car_kontakty
Poprzedni właściciel bawił się w wypaśne audio, mnie to osobiście mniej kręci więc do foczki wróciło radyjko Sony z zmieniarką na 6 płyt (za tamte bajery musiałbym zdrowo dopłacić ...) Zniknęły wzmacniacze z bagażnika ale zostały za to przyzwoite głośniki kenwooda z przodu i z tyłu.
Wracając do rzeczy istotnych ... dotychczas zrobione
1. Wydech przelotowy 3", bez Cat-a. Jutro ląduje do poprawki , za głośmy i ma jeszcze kilka innym mniejszych felerów
2. Spojler RS
3. oklejone kilka elementów na czarny połysk
4. czarny felunek w połysku, ale póki co nie będę zakładał - dla śledzących wątek o kradzieży temat jasny  ;)
W planach
1. poprawka wydechu
2. montaż Icka - standardowo Fmic
3. Dolot z nierdzewki, nie wiem tylko czy ze stożkiem czy starczy wkładka. W AirBoxy raczej nie będę się bawił, koszt duży efekt nie koniecznie duży.
4. strojenie w promotorze
jak wszystko wyjdzie zgodnie z planem to całość zamknę do 07,06 !
Z dupereli dojdą jeszcze
5. logosy forda z tłem czarnym + napis pomarańczowy
6. ...jakiś sensowny podnóżek pod lewą stopę
I to na tyle w 2012. W przyszłym roku, lepsze heble,  szpera, być może aktuator turbo.
Poniżej parę fot chronologicznie
Tak wyglądał na dzień dobry
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


....a tutaj "rodzinka" w komplecie. Od lewej Ex-Foka (teraz ujeżdżana przez ojca 2.0tci - też fajna rakieta!), pomarańczka do fun-u, służbowy - mundek na co dzień
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Na czarnym felunku, który miał wyjątkową historię ...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


... i stan na dzisiaj (jak się potem okazało foty robiłem przy niedomkniętej masce, stąd taka mega-szpara)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


i na zakończenie impresja artystyczna 8)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

No no, ładnie. :) Podobają mi się te oczka. ;)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

barti87

Fajne autko, jeszcze trochę i będzie śmigał :)
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

GIZIU

Super, jeszcze 19" z RS i będzie kozak ;)

wilhelm

Super foka i patrząc na plany będzie jeszcze lepiej.

Ale mam kilka uwag ;)

Skoro już okleiłeś parę elementów na czarny połysk to polakieruj też przednie grille, żeby to się trzymało kupy. No i końcówki trochę przymałe, ale oprócz tego auto wygląda świetnie :)


Kris1976

Cytat: wilhelm w 28.05.2012, 12:09
Super foka i patrząc na plany będzie jeszcze lepiej.

Ale mam kilka uwag ;)

Skoro już okleiłeś parę elementów na czarny połysk to polakieruj też przednie grille, żeby to się trzymało kupy. No i końcówki trochę przymałe, ale oprócz tego auto wygląda świetnie :)


...no właśnie końcówki zostawię dlatego że powstał na nich (czego do końca na fotach nie widać) fajny efekt.... bo są złote nie srebrne (na początku były srebrne ale pod wpływem temperatury poszło w złoto i osobiście to mi się podoba ;)  co do lakierowania grila jest to oczywiście w planie !
Cytat: GIZIU w 28.05.2012, 11:56
Super, jeszcze 19" z RS i będzie kozak ;)
nie planuje , wiem że lepiej się trzyma ale na nasze dziurska to już za mały profil... poza tym koszty opon rosną w kosmos
Cytat: DawPi w 28.05.2012, 08:44
No no, ładnie. :) Podobają mi się te oczka. ;)
pomysł poprzedniego właściciela, niestety po roku zaczynają siadać diodki - z lewej już 2 się poddały :(

« Dodane: 28.05.2012, 17:05 »

Cytat: barti87 w 28.05.2012, 10:40
Fajne autko, jeszcze trochę i będzie śmigał :)
Barti, wiem że gdzieś masz tą informację w swoim wątku ale przypomnij mi proszę tak na szybko jak rozwiązałeś kwestię filtra ? wkładka KN czy stożek pod reflektor ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

barti87

Cytat: Kris1976 w 28.05.2012, 17:01
Barti, wiem że gdzieś masz tą informację w swoim wątku ale przypomnij mi proszę tak na szybko jak rozwiązałeś kwestię filtra? wkładka KN czy stożek pod reflektor?

Ja u siebie mam wkładkę K&N, ostatnio chyba w Promotorze (z tego co kojarzę) testowali doloty w STku. Okazało się że max przyrost jaki udało się osiągnąć to coś ok 1-3 konia, reszta albo gorzej niż seria albo bez różnicy, więc wiadomo że dolot w ST daje efekt dźwiękowy i ewentualnie doprowadzenie chłodniejszego powietrza nic więcej.
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

walus90

ładne autko :) pozazdrościć jak będziesz sprzedawał aktualny felunek daj zanć :)
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

wilhelm

Myślałeś nad czarnym dachem? Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,1305.msg25605.html#msg25605

Kris1976

Cytat: barti87 w 28.05.2012, 17:46
Ja u siebie mam wkładkę K&N, ostatnio chyba w Promotorze (z tego co kojarzę) testowali doloty w STku. Okazało się że max przyrost jaki udało się osiągnąć to coś ok 1-3 konia, reszta albo gorzej niż seria albo bez różnicy, więc wiadomo że dolot w ST daje efekt dźwiękowy i ewentualnie doprowadzenie chłodniejszego powietrza nic więcej.
Ale testowali ori filtr vs wkładka KN vs airbox na ori orurowaniu czy na customowym jakimś ?
Ciekawe ile mi wypluje z wkładką KN , orurowaniem, w komplecie z fmic + 3" decat przed strojenien - liczę chociaż na 240KM.... Z drugiej strony jechałem swego czasu z Aresem - ma stożek za reflektorem - ale jakoś nowych dźwięków spod maski nie było słychać...
Cytat: walus90 w 28.05.2012, 17:46
ładne autko :) pozazdrościć jak będziesz sprzedawał aktualny felunek daj zanć :)
trzymam oba felunki czarny i silver :) mogę sprzedać funkiel nówki oponki Bridgestone'y 225/40/18 z czarnych felg ale dopiero gdzieś po wakacjach. Ze względu na formalności ubezpieczeniowe i ustalenia z policją...Do sprzedania mam 17" jak na focie, opony z tych felg dla Ciebie mogą być w gratisie !
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Cytat: wilhelm w 28.05.2012, 21:56
Myślałeś nad czarnym dachem? Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,1305.msg25605.html#msg25605
Nie ruszam dachu, żona zabroniła ...a tak na poważnie to na razie dojrzałem do małych zmian stylistycznych. Będzie lakierowanie grila i obwódek na około świateł przeciwmgielnych + znaczki forda na czarnym tle - takie małe smaczki na razie mi wystarczą
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

molo

Cytat: Kris1976 w 28.05.2012, 17:01Super, jeszcze 19" z RS i będzie kozak Wink
nie planuje, wiem że lepiej się trzyma ale na nasze dziurska to już za mały profil... poza tym koszty opon rosną w kosmos
Ja miałem 19 od RSa i teraz na sezon zszedłem na 18" i jest naprawdę duża różnica. Szkoda że przez stan naszych dróg nie można mieć takich felg jakie się chce.

NeroN

Teraz mówisz o Bridgestonach... jak wczoraj zamówiłem komplet ? Ehh.. ;)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Kris1976

Cytat: NeroN w 29.05.2012, 09:37
Teraz mówisz o Bridgestonach... jak wczoraj zamówiłem komplet? Ehh.. ;)
Bridgestone'y mogę puścić dopiero za jakieś 3 miechy więc pewnie i tak byś nie czekał. Mam inne fanty to sprzedania
- spojler ST duży (kolor pomarańcz)
- wydech ST ori bez Cat-a
- felgę 17" (oponki za jakieś symboliczne pieniądze)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Była pomarańcza ST...czas na RSa !

GIZIU

Jestem zainteresowany spoilerem. Sprawdź PW.

P.S. Spoiler z polifta różni się czymś od przedlifta ?

Kris1976

Wg mojej wiedzy nie ma różnic w spojlerach ani problemów przy montażu. Taki RS-owy spojler na przykład pasuje do ST plug&play - spryskiwacz, stop. Wszystko pasi. Tak samo będzie przy montażu dużego spojlera zamiast małego.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !