Korek wlewu oleju do skrzyni w Mondeo mk3

T, 11.12.2011, 04:26 « poprzedni - następny »

T

Jak najłatwiej dostać się do korka wlewu oleju do skrzyni biegów w Mondeo mk3? Skrzynia 5-biegowa.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Nikt nie zmieniał ani nie dolewał? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

byłem przy wymianie ale nawet nie wchodziłem do kanału, bardzo sprawnie poszło więc chyba nie ma z tym jakiegoś dużego problemu

redi359

ja też nie staram sie rączek nie brudzić olejem :) ale dojście do niego musi być łatwe gdzieś w okolicach silnika na pewno znajdziesz patrz na oznaczenie
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.lorien-cosmetics

Ry2y

Byłem kiedyś przy sprawdzaniu ilości oleju. To był otwór na skrzyni od strony przedniego zderzaka, oczywiście dostęp od spodu. Mechanik włożył długi cienki śrubokręt i sprawdzał jak bagnetem. Tu znalazłem taki rysunek:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

rod195

jest wykres i problem sam się rozwiązał Dziękowac za obrazek

SylwekRafa

Musisz wjechać do kogoś na kanał, z góry nic nie zdziałasz. Ten olej się uzupełnia od spodu, najlepiej jak wejdziesz z mechanikiem czy tam z kimś w temacie pod samochód i zobaczysz jak dokładnie się to robi, wtedy na przyszłość już nie będziesz miał problemu.
Jadąc nie obracaj się za siebie. Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.rejestratory cyfrowe przydadzą nam się.